kt Rolster kt rolster, LCK 3:1 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports

Trzecim reprezentantem LCK na Worldsach zostało kt Rolster

Półfinaliści fazy play-off oraz gracze najlepszej formacji fazy zasadniczej LCK poradzili sobie z drużyną trzech mistrzów świata bez większych problemów. W pierwszej grze zespół Parka "Vipera" Do-hyeona nie miał do powiedzenia zupełnie nic. W ciągu półgodzinnego pojedynku zawodnikom HLE udało się zdobyć zaledwie dwie eliminacje i wieże zewnętrzne z bocznych alejek. Kontrola mapy zdecydowanie była domeną KT, które pomimo niewielu zabójstw wypracowało sobie olbrzymią przewagę w złocie i z łatwością domknęło spotkanie. Choć początek kolejnego starcia wydawał się bardziej wyrównany, to dość szybko sprawy przybrały podobny obrót. Walka w okolicach dwudziestej minuty przyniosła formacji Sona "Lehendsa" Si-woo Nashora i zdecydowane prowadzenie w rozgrywce. Osłabienie bazy przeciwnika pozwoliło podopiecznym Kanga "Hiraia" Dong-hoona rozmontować jej resztki w 26. minucie jednym, ostatecznym natarciem.

Hanwha Life Esports znalazło swoją szansę w grze numer trzy. Przewaga płynąca w dużej mierze z dolnej alei dała o sobie znać podczas walki w górnej części rzeki. Po wyeliminowaniu czterech rywali, Zeka i spółka nie zawahali się wkroczyć na ich teren wraz ze wzmocnionymi dzięki Baronowi minionami, doprowadzając do czwartego pojedynku. Ten okazał się zadziwiająco wyrównany aż do 25. minuty, kiedy to zawodnikom kt Rolster udało się wykluczyć reprezentantów botlane'u HLE. Wygrana potyczka stanowiła prostą drogę do fioletowego wzmocnienia. Kilka minut później na konto KT trafiła Dusza Smoczycy Hextechowej i kolejny Nashor, który okazał się gwoździem do trumny formacji Vipera. Zespół Gwaka "Bdd" Bo-seonga wywalczył sobie trzecią przepustkę LCK na mistrzostwa świata, zwyciężając w serii 3:1.


Już w sobotę poznamy czwartą formację, która dołączy do Gen.G, T1 i kt Rolster na Worlds. Transmisja z kolejnych spotkań LCK Regional Finals dostępna będzie na oficjalnej transmisji LCK w wersji anglojęzycznej.