Anonymo Esports

Anonymo Esports

Obecny skład

Kamil "reiko" Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Bartek "masked" Trybuła

W maju po wielu tygodniach spekulacji Anonymo Esports powróciło na scenę Counter-Strike'a. Organizacja zaangażowała wówczas czterech graczy HONORIS. Dlaczego czterech? Bo karierę zakończył Wiktor "TaZ" Wojtas, a jego następcą został Bartek "masked" Trybuła. Były zawodnik Illuminar nie zabawił jednak w ekipie na długo, bo w sierpniu opuścił zespół. – Dziś opuszczam Anonymo i zostaję wolnym agentem. Dziękuję graczom oraz organizacji za fajny etap w mojej karierze. Rozpoczynam kolejne poszukiwania drużyny, ale już tylko i wyłącznie jako IGL. Retweety mile widziane! Do zoba na serwerze! – ogłosił 22-latek. Niemniej trudno było się dziwić zmianom, bo ANO od pewnego czasu ewidentnie nie zachwycało, nie radząc sobie z presją drugiej najlepszej formacji w kraju.

Od tego czasu Anonymo prowadzi poszukiwania nowego gracza. Jak na razie bez widocznych rezultatów, ale niosło to za sobą kilka ciekawych następstw. Przede wszystkim w okresie zmian drużynę wspomagali dwaj starzy znajomi, czyli Paweł "innocent" Mocek oraz Oskar "oskarish" Stenborowski. Mówiono też, że na testach obecny jest Nikodem "Majster" Gulmantowicz z ThunderFlash. Niemniej ostatnio rolę zmiennika pełni Karol "virtuoso" Wrześniewski z Teamu Singularity i mówi się, że to właśnie on miałby przejąć fotel po maskedzie. Biorąc pod uwagę, w jak wielu spotkaniach Wrześniewski już zagrał, nie byłoby to zaskoczenie.

PGE Turów Zgorzelec

PGE Turów Zgorzelec

Obecny skład

Kacper "gRuChA" Gruszeczka
Kacper "darko" Ściera
Adrian "kadziu" Lis
Maciej "b1elany" Biliński
Kuba "Markoś" Markowski
Mateusz "mtk" Mitura (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Kuba "Markoś" Markowski

Sezon 2023 w wykonaniu PGE Turowa Zgorzelec jest dość... dziwny. Ekipa w większości nie osiągnęła żadnych większych sukcesów, ale jednocześnie znalazła dla siebie niszę. Niczym kiedyś PACT, teraz gracze zgorzeleckiego klubu zdominowali Polską Ligę Esportową. Udało im się bowiem sięgnąć po mistrzostwo zarówno w pierwszym, jak i w drugim splicie rozgrywek. Niemniej w tym drugim wypadku zespół dokonał tego w osłabieniu. Wszak jeszcze przed startem play-offów PLE skład opuścił nominalny snajper. – Dziś nasz zespół opuszcza Roland "ultimate" Tomkowiak. Rolandzie, dziękujemy Ci za ostatnie pół roku w czarno-zielonym Stadzie. Był to okres pełen emocji i sukcesów! Życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się na serwerze! – pisała organizacja.

Wówczas miejsce ultimate'a jako stand-in zajął Michał "snatchie" Rudzki. Były gracz Virtus.pro, AGO esports i Wisły All iN! Games Kraków znacząco przyczynił się zresztą do sukcesu w PLE. Niemniej od samego początku było jasne, iż jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Sam PGE Turów kontynuował natomiast poszukiwania i ostatecznie postawił na innego gracza, w którego CV znajdziemy krakowską Wisłę. Kuba "Markoś" Markowski, bo o nim tu mowa, powraca na polską scenę Counter-Strike'a po kilkumiesięcznym pobycie w eClub Brugge, z którym nie odniósł jednak większych sukcesów. Aczkolwiek wydaje się, że jak na standardy rodzimego podwórka zgorzelecki klub zyskał kompetentnego gracza, który posiada już spore doświadczenie i może być wzmocnieniem.

Pompa Team

Pompa Team

Obecny skład

Janusz "Snax" Pogorzelski
Deyvid "h4rn" Benchev
Piotr "morelz" Taterka
Steffen "SLY" Amundsen
Bartosz "bnox" Niebisz
Adrian "imd" Pieper (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Janusz "Snax" Pogorzelski Let Us Cook
Deyvid "h4rn" Benchev Let Us Cook
Piotr "morelz" Taterka Let Us Cook
Steffen "SLY" Amundsen Let Us Cook
Bartosz "bnox" Niebisz Let Us Cook
Adrian "imd" Pieper (t) Let Us Cook

Pompa Team na scenie Counter-Strike'a nigdy nie odniósł przesadnych sukcesów. A w 2021 roku organizacja całkowicie zniknęła z mapy. Wydawało się, że to koniec, ale nie! Dwa lata później powrót Pompy został oficjalnie zapowiedziany. – Naklejki Pompa Teamu w CS-ie za rok. Wracamy do esportu, tym razem z ogromnym wsparciem mojego przyjaciela, Konradem "Stormoonem" Kwaśniewskim – przyznał Szymon "IsAmU" Kasprzyk, założyciel PT. – Pora wspólnie namieszać w polskim esporcie. Więcej info niedługo – dodał z kolei wspomniany założyciel agencji StormMedia, Stormoon. Od tego czasu minęło jednak wiele miesięcy, a oficjalnego ogłoszenia nazwisk nowych zawodników nie było. Na to musieliśmy czekać aż do sierpnia. Potwierdziły się jednak podawane od dawna plotki.

Pompa zaangażowała bowiem Let Us Cook Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego, czyli mistrza świata z 2014 roku. Poza nim w ekipie znaleźli się również dwaj inni Polacy, Piotr "morelz" Taterka oraz Bartosz "bnox" Niebisz. Poza nimi do PT zawitali Deyvid "h4rn" Benchev z Bułgarii oraz Steffen "SLY" Amundsen z Norwegii. Obowiązki trenera pełni natomiast Adrian "imd" Pieper. – Przeszłość pozostawiła na Pompie sporo gorzkiego posmaku. [...] Jestem spokojny oraz niezwykle pewny, że narzędzia, które posiadamy obecnie, pozwolą osiągnąć nam to, czego poprzednie wcielenia organizacji nie były w stanie wykrzesać. Z obecnym składem osiągniemy więcej, niż udało się osiągnąć przez wiele minionych lat – zapewnił IsAmU. Pierwszy sukces, triumf PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej już jest.

Team Singularity

Team Singularity

Obecny skład

Konrad "Qlocuu" Klocek
Jan "POLO" Polak
Jakub "nestee" Lempart
Karol "virtuoso" Wrześniewski

PRZYSZLI ODESZLI
Tomasz "freo" Wolski

Pojawienie się Teamu Singularity na polskiej scenie było sporym wydarzeniem. Valdemar "valde" Vangså, Ricky "floppy" Kemery, Jakob "jabbi" Nygaard i Ladislav "GuardiaN" Kovács. To gracze, którzy w przeszłości mieli już okazję reprezentować barwy duńskiej organizacji. Niemniej w lutym tego roku marka ta pojawiła się w Polsce. Pod jej skrzydła trafili gracze związani wcześniej z LODIS. – Dziś dołączamy do Singularity. Czas na nowe wyzwania i sprawdzenie, na co nas stać – pisał Tomasz "freo" Wolski. – Cieszę się, że zaufali nam. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy nasze cele – wtórował mu Jan "POLO" Polak. – Czuję ekscytację, że mogę to ogłosić. Jestem bardzo wdzięczny za to, że dano nam taką szansę. Dam z siebie wszystko, by jej nie zmarnować – zapewnił zaś Jakub "nestee" Lempart.

Zanosiło się na ciekawe połączenie, ale do dziś efekty nie są zbyt okazałe. Dwa półfinały Polskiej Ligi Esportowej i triumf w drugiej dywizji European Pro League Season 9. To tyle. Z pewnością obie strony liczyły na więcej i na ten moment nie wiadomo, jak wszystko dalej się potoczy. Tym bardziej że wspomniany już freo w sierpniu znalazł się poza składem. – Z dniem dzisiejszym opuszczam na krótko/stale Singularity i mam wolną rękę w poszukiwaniu nowego domu! Dziękuje za 15 miesięcy w jednym składzie. Jeśli ktoś potrzebuje IGL-a, to zapraszam do kontaktu przez Steam lub DM. Wrócę silniejszy – ogłosił Wolski. A na tym nie musi się skończyć. Wszak Karol "virtuoso" Wrześniewski łączony jest z Anonymo Esports. Z kolei POLO, nestee i Konrad "Qlocuu" Klocek mogą związać się z Illuminar Gaming.

ThunderFlash

ThunderFlash

Obecny skład

Kamil "Klameczka" Mętel
Wojciech "bajmi" Strzelczyk
Mateusz "ex1st" Witman
Jan "cej0t" Dyl

PRZYSZLI ODESZLI
Alan "Flayy" Krupa ThunderFlash ThunderFlash (ławka)
Kacper "Riven" Mitura (t)

Po lipcowych perturbacjach wydawało się, że ThunderFlash wreszcie zapewniło sobie przynajmniej czasową stabilizację. Wszak po tym, jak na ławce wylądował Majster, organizacja znalazła następcę. Tym został Jan "cej0t" Dyl z Ungentium, dla którego był to powrót do TF. Poza nim formacja zaangażowała również trenera. Kacper "Riven" Mitura, bo o nim tu mowa, w przeszłości współpracował już z Yumisu Esports i Forsaken. Niemniej w ThunderFlash nie zabawił zbyt długo, bo jego przygoda trwała tylko kilka tygodni. – Od dziś jestem LFT, rozważę każdą propozycję! – zapewnił Riven. Co jednak istotne, nie był on jedynym, który pod koniec sierpnia pożegnał się z formacją spod znaku pioruna. Ta straciła również dotychczasowego snajpera.

– Dziś opuszczam szeregi zespołu ThunderFlash. Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować przez cały okres trwania projektu. Wspólnie z wami wszystkimi stworzyliśmy kawał pięknej historii. Były zarówno cudowne chwile, jak i te brutalne, ale na tym polega ta branża. Pomimo wszystko wydaje mi się, że wraz z chłopakami stworzyliśmy coś niepowtarzalnego, z czego jestem dumny – stwierdził Alan "Flayy" Krupa. To właśnie on usiadł na ławce rezerwowych. Tym samym kończy on kolejny etap w bogatej jak na swój wiek karierze. Przecież nastolatek w swoim CV ma również Team ESCA Gaming, GameAgents oraz przede wszystkim Anonymo Esports, gdzie jednak nie był w stanie łączyć gry z nauką.

Ungentium

Ungentium

Obecny skład

Mateusz "TOAO" Zawistowski
Oliwier "Brain" Dychus
Michał ''Boll'' Wojdyło
Mateusz "asran" Niewiatowski
Patryk "Demho" Tomaszewski
Bartosz "Hyper" Wolny (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Mateusz "TOAO" Zawistowski Illuminar
Oliwier "Brain" Dychus
Michał ''Boll'' Wojdyło
Mateusz "asran" Niewiatowski
Patryk "Demho" Tomaszewski Illuminar
Bartosz "Hyper" Wolny (trener)

W lipcu dobiegła końca współpraca Ungentium z dotychczasowym składem Counter-Strike'a. I nie było to szczególnym zaskoczeniem, bo zawodnicy pozyskani wcześniej z ThunderFlash nie osiągnęli zbyt wiele. – Nie kontynuujemy już naszej gry pod banderą Ungentium. Dzięki dla chłopaków z teamu, jak również całej organizacji za ten okres, wszystko było super oprócz wyników. Pora wrócić po wakacjach, jeśli ktoś potrzebuje do składu AWP lub AWP + IGL to jestem – przyznał Paweł "pawkoem" Mitura. Co ciekawe, od tego czasu minęło już kilka tygodni. A tymczasem tylko jeden z zawodników Fioletowych znalazł dla siebie nowy dom. Pozostali gracze po dziś nie mają stałego zatrudnienia i trudnią się jedynie grą miksową.

Jeżeli zaś chodzi o samą organizację, to ta bynajmniej nie próżnowała. Już jakiś czas temu plotkowano, że misję zbudowania nowej drużyny powierzono Bartoszowi "Hyperowi" Wolnemu. Ten zakończył już przygodę z GGP Clanem i był gotowy na nową przygodę. Co jednak ciekawe, pod jego skrzydła w Ungentium trafili w większości gracze, z którymi współpracował on już w przeszłości. Mateusz "TOAO" Zawistowski i Mateusz "asran" Niewiatowski współpracowali z Hyperem w Izako Boars. Z kolei Oliwier "Brain" Dychus i Michał ''Boll'' Wojdyło byli podopiecznymi Wolnego we wspomnianym GGP. Jedynie Patryk "Demho" Tomaszewski, którego ostatnio można było oglądać w Illuminar Gaming, pierwszy raz spotkał się z 33-latkiem.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.