9INE zawalczy o Kopenhagę

W ów ósemce od pewnego czasu obecne jest 9INE. Olek "hades" Miśkiewicz i jego partnerzy awans na BLAST Premier Showdown 2023 zapewnili sobie dzięki świetnemu występowi podczas RES Western European Masters. Przypomnijmy, że w trakcie tej imprezy Polacy wygrali wszystkie swoje spotkania, a przy tym nie stracili nawet mapy! Ich wyższość jeszcze w grupie musiały uznać Endpoint CeX (walkowerem) i GenOne. Z kolei w play-offach 9INE pokonało Looking4Org i Into the Breach. W ten sposób rodzima piątka zachowała szansę na to, by pojawić się na kolejnej już w tym roku prestiżowej imprezie. Wszak oglądaliśmy już m.in. na Majorze w Paryżu, a także na Intel Extreme Masters w Kolonii oraz Rio. Niemniej droga do tego celu nie będzie łatwa, tym bardziej że do zdobycia jest tylko jeden bilet.

Bilet, o który zawalczy przede wszystkim ENCE. Ekipa Pawła "dychy" Dychy wydaje się zresztą głównym faworytem do tego, by zgarnąć przepustkę do stolicy Danii. Innymi naszymi rodakami, którzy w październiku zameldują się na linii startu, są Mateusz "mantuu" Wilczewski i Maciej "F1KU" Miklas. Ten pierwszy na co dzień reprezentuje BIG, drugi natomiast związany jest z OG. Ponadto do online'owych zawodów Showdown przystąpią niezmiennie groźne i pełne znanych nazwisk Cloud9, a także triumfator IEM Cologne 2023, G2 Esports. Pozostałe dwa sloty zgarnęły natomiast Movistar Riders oraz Victory Zigzag, gdzie jeszcze do niedawna grał Dominik "GruBy" Świderski. Niemniej ostatnio zamiast niego zespół wspomagał przesiadujący obecnie na ławce GODSENT Joel "joel" Holmlund.

Lista uczestników europejskiego BLAST Premier Fall Showdown 2023:

9INE BIG Cloud9 ENCE
G2 Esports
Movistar Riders
OG
Victory Zigzag

Europejskie BLAST Premier Fall Showdown 2023 odbędzie się między 4 a 10 października. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 67,5 tysiąca dolarów, a ponadto zwycięzca dostanie się na jesienne finały BLAST Premier 2023.