FlyQuest odpaliło działo po raz trzeci

Na łamach mediów społecznościowych FlyQuest pojawiła się informacja, która poruszyła serca fanów amerykańskiej sceny LoL-a. Z organizacji odszedł bowiem jeden z najważniejszych elementów zespołu – Prince. Gdy rok temu okazało się, że były strzelec Liiv SANDBOX ma zasilić szeregi formacji z LCS, fani z niecierpliwością czekali na start sezonu, aby zobaczyć występy Koreańczyka w nowym środowisku. Przygoda ta, jak widać, nie potrwała jednak zbyt długo.

Sezon w wykonaniu FlyQuest można porównać do historii Teamu Vitality. Wielki projekt przepełniony głośnymi nazwiskami miał wstrząsnąć amerykańską sceną. I rzeczywiście – na początku można było się ekscytować. Pomimo problemów z wizą u docelowego wspierającego drużyna Chae-hwana rozpoczęła sezon z wysokiego C. Pierwsze problemy pojawiły się już w wiosennych play-offach, a zespół będący faworytem do zwycięstwa nie pojawił się nawet na Mid-Season Invitational. Prawdziwa porażka nadeszła jednak dopiero latem, choć na papierze formacja wydawała się być silniejsza niż wcześniej, gdyż do składu dołączył Philippe "Vulcan" Laflamme. FLY posypało się doszczętnie, kończąc sezon na miejscu dziewiątym bez awansu do fazy pucharowej.

Logiczne było więc, że zmiany nadejdą prędzej niż później. Pierwsze pożegnania pojawiły się w mediach społecznościowych już na początku września. Z organizacją rozstali się wtedy Lee "VicLa" Dae-kwang – środkowy formacji i były gracz KT Rolster oraz Kim "Ssong" Sang-soo – trener, wcześniej będący częścią DRX. Aktualnie w drużynie pozostaje jeszcze trzech zawodników – Jeong "Impact" Eon-young, Mingyi "Spica" Lu i wspomniany już Vulcan. Nie jest jednak wykluczone, że FlyQuest czekają kolejne roszady.


Mistrzostwa świata tuż za rogiem! Już w poniedziałek 9 października czeka nas seria kwalifikacyjna między Teamem BDS a Golden Guardians. Reprezentanci EMEA i NA zawalczą o ostatnie wolne miejsce w fazie play-in Worlds 2023. Transmisja dostępna będzie również z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.