kRaSnaL i F1KU z zaproszeniami

Do listy uczestników dołączyły bowiem Monte, gdzie występuje Szymon "kRaSnaL" Mrozek, oraz OG, w którym gra Maciej "F1KU" Miklas. W tym miejscu przypomnieć, że gracze Monte zaliczyli ostatnio bardzo udaną przygodę z ESL Pro League Season 18. Udało im się wszak wyjść z grupy i awansować do fazy pucharowej. Z tą kRaSnaL i spółka pożegnali się dopiero w półfinale po porażce z późniejszymi wicemistrzami z Natus Vincere. Co ważne, poza Monte przepustkę na tegoroczny Roobet Cup zgarnęło jeszcze wspomniane OG. Formacja ta latem przeszła prawdziwą kadrową rewolucję, lecz ta na razie nie przyniosła specjalnie okazałych rezultatów. Teraz F1KU i partnerzy będą mieli kolejną szansę, by wreszcie odpalić.

Już wcześniej organizatorzy online'owych zawodów potwierdzili, że pojawi się na nich m.in. BIG, gdzie rolę snajpera pełni Mateusz "mantuu" Wilczewski. A na końcu warto także wspomnieć o polskiej piątce spod szyldu 9INE, której występy od wielu miesięcy ponownie przyciągają rodzimych kibiców przed ekrany. Co ciekawe, w dzisiejszej turze zaproszeń bilet na zawody zgarnęło też Heroic. Tymczasem duńska ekipa niespodziewanie pożegnała swojego wieloletniego prowadzącego, Caspera "cadiaNa" Møllera. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce. Wiemy natomiast, że Duńczycy nie mają zbyt wiele czasu, bo impreza rusza już za trzy tygodnie.

Lista uczestników Roobet Cup 2023:

9INE 9z Team Astralis Aurora Gaming
BIG Eternal Fire Fnatic
FURIA
Heroic Monte Ninjas in Pyjamas OG
Virtus.pro
TBD TBD TBD

Organizowane przez Relog Media Roobet Cup 2023 odbędzie się między 25 października a 2 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 150 tysięcy dolarów.