Zero Tenacity nigdzie się nie wybiera

Wokół serbskiej organizacji krążyło w ostatnim czasie mnóstwo plotek. Niektóre z nich okazały się prawdziwe – jak ta, że do grona dyrektorskiego dołączyć ma Adrian "Hatchy" Widera. Jedną z głośniejszych pogłosek dotyczącą rodzimej sceny był rzekomy transfer Zero Tenacity do Ligue Française de League of Legends. Oficjalne oświadczenie zamieszczone w mediach społecznościowych rozwiało jednak wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Zarząd Z10 poinformował w nim o planach na nadchodzące rozgrywki zimowe oraz sezon 2024. Członkowie organizacji wyrazili pełną świadomość dotyczącą aktualnych i potencjalnych problemów Ultraligi, takich jak możliwa utrata statusu ligi akredytowanej. Mimo to najbardziej doinwestowany projekt w regionie ma mieć swoją kontynuację w przyszłym roku i do żadnego LFL się nie wybiera. Co więcej, Zero Tenacity wydaje się być zmotywowane do poprawy ogólnej kondycji całej ligi i oferuje swoją pomoc w restrukturyzacji oraz wznoszeniu lokalnych działań esportowych na wyższy poziom.

Skład Z10 na zimowy turniej Ultraligi

W oświadczeniu pojawiła się także informacja o składzie, który wystąpi w zimowym turnieju organizowanym w ramach Ultraligi. Ma on wyglądać następująco:

Sebastian "Color" Czyżyk
Dušan "Ryuzaki" Petković
Seo "SlowQ" Ye-bit
Alexandru "mihai" Zamfirache / Adrian "Odi11" Kruk
Nikos "HungryPanda" Nikolaidis

Nie jest to jednak wersja, którą zobaczymy w regularnych rozgrywkach wiosną. Z10 pisze o planach na zasadniczą przebudowę swoich struktur, a wokół potencjalnych nowych zawodników pojawiają się już pierwsze spekulacje. Tak jak pisaliśmy kilka dni temu, według LEC Wooloo Colora zastąpić ma inny polski toplaner – Dawid "Melonik" Ślęczka. Reprezentant górnej alei powróciłby na rodzime podwórko z ligi francuskiej, w której występował w barwach Solary. O graczach z pozostałych pozycji doniesień póki co brakuje. Niewykluczone jednak, że te pojawią się w najbliższym czasie, gdyż okres plotek i newsów dopiero się rozpoczyna. Nie jest to także koniec oficjalnych informacji od Zero Tenacity, które zapowiada, że kolejne aktualizacje pojawią się już niedługo.