Reprezentacja EMEA rozpoczyna walkę na mistrzostwach świata

Zespół Adama "Adama" Maanane w poniedziałkowy poranek gładko pokonał Golden Guardians, dzięki czemu powalczy o miejsce w czołowej szesnastce Worlds 2023. Pierwszym jego rywalem na drodze do awansu będzie Team Whales, czyli wicemistrz czołowych rozgrywek w Wietnamie. Ekipa Trana "BeanaJ" Văna Chínha w decydującym meczu letniego splitu Vietnam Championship Series musiała uznać wyższość GAM Esports. To z kolei wczoraj poniosło porażkę z LOUD. To kolejny z powodów, dla których BDS możemy śmiało traktować w roli faworyta – kolejnym niech będzie wygrana z GG w bardzo przekonującym stylu, nawet mimo faktu, iż większość ekspertów wskazywała właśnie reprezentantów Ameryki Północnej jako kandydata do wygranej.

Na mecz z udziałem BDS będziemy musieli jednak nieco poczekać. Wcześniej, a dokładnie około godziny 9:00 polskiego czasu, na arenę wyjdą zawodnicy DetonatioN FocusMe oraz CTBC Flying Oyster, czyli kolejno reprezentanci Japonii oraz południowo-wschodniej Azji. DFM kontynuuje swoją hegemonię na lokalnej scenie, przystępując do Worlds 2023 jako zdobywca szóstego tytułu mistrza Japonii z rzędu. Niemniej w związku z zawirowaniami dookoła składu, a w szczególności z aferą dotyczącą byłego już toplanera, Harukiego "tol2" Shibaty, trudno oczekiwać po DFM lepszego rezultatu niż dwa lata temu, kiedy to ekipie tej udało się awansować do głównej fazy Worlds. Z kolei CFO wystąpi na mistrzostwach świata po raz drugi z rzędu – tym razem w nieco odmienionym składzie. Czy z Tsengiem "JimieNem" Hao-Chunem i Linem "s1aytrue" Sheng-Po uda się poprawić wynik sprzed roku, kiedy to CTBC Flying Oyster zakończyło zmagania z tylko jedną wygraną?

Harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2023:

11 października
09:00 DetonatioN FocusMe vs CTBC Flying Oyster BO3
12:00 Team BDS vs Team Whales BO3

Wszystkie mecze Worlds 2023 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisje podczas fazy play-in będą się zaczynać o godzinie 9:00. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023