Michał "Bialito" Biały – komentator Polsat Games

fot. FRENZY
Zwycięzca Worlds 2023 i MVP: Wynik Trymbiego:
JD Gaming, Faker awans do ćwierćfinałów
Najlepsza drużyna z LEC: Drużyna warta uwagi:
G2 Esports Team Whales/PSG Talon

Worldsy moim zdaniem wygra JD Gaming. Mimo tego, że siedzę w sektorze T1, to obawiam się, że będę musiał uznać wyższość mistrzów LoL Pro League. Formacja na przestrzeni całego roku pokazała, że jest prawdopodobnie najlepszą drużyną na świecie. Tylko wygranej na Worldsach brakuje jej do wielkiego szlema w tym roku. Należy jej się za ciężką pracę. Niemniej na MVP typuję Lee "Fakera" Sang-hyeoka, wiadomo.

Najlepsza drużyna z LoL EMEA Championship to (nie oszukujmy się) G2 Esports. Organizacja, która jako jedyna na Mid-Season Invitational stawiała jakiekolwiek wyzwanie przed behemotami turnieju jak np. Gen.G Esports. Nie zapominajmy też o wygranych finałach sezonu i dwóch tytułach mistrzowskich LEC 2023. Te rzeczy nie biorą się znikąd. Jednak i tak mocno obawiam się o G2 jak już przyjdzie do pojedynków z Koreą i Chinami. 

Co do Adriana "Trymbiego" Trybusa, to wiadomo, że do finału. A tak na poważnie – moim zdaniem ćwierćfinały. Fnatic ma za sobą trudny rok i duże zmiany. Oh "Noah" Hyeon-taek i Trymbi wyglądają mega dobrze razem na bocie kiedy Noahowi nie trzęsą się ręce, a niestety w czasie poważnych serii widać mocno ten czynnik stresu u strzelca Czarno-Pomarańczowych.

W kwestii drużyn, na które warto spoglądać, to z tych mniej znanych są to Team Whales i PSG Talon. Formacje, które są mega niewygodne do grania w fazie play-in. Team BDS mocno się przekonał, że nie można lekceważyć rywali. Dwie ekipy z dwóch małych i słabszych regionów, ale ugryźć potrafią, jakby były z major lig. Patrzcie na Wietnam i Tajwan, bo może być zaskoczenie w tym roku przez zmianę formatu.


Wojciech "Tabasko" Kruza – komentator Polsat Games, były dżungler

fot. Illuminar Gaming
Zwycięzca Worlds 2023 i MVP: Wynik Trymbiego:
T1, Zeus awans do play-offów
Najlepsza drużyna z LEC: Drużyna warta uwagi:
G2 Esports Weibo Gaming

Kto wygra Worldsy? Tutaj jestem bias, bo kibicuję tylko jednej drużynie i musi to być T1. Może nie jest w najlepszej formie, patrząc na LoL Championship Korea czy poprzednie lata, ale wierzę, że po przełamanej klątwie przez Choia "Zeusa" Woo-je oraz Ryu "Kerię" Min-seoka na Asian Games będziemy w stanie zobaczyć Lee "Fakera" Sang-hyeoka triumfującego po raz czwarty w tym turnieju. Jeśli wybrałem T1, to MVP również muszę wybrać z tej drużyny, więc dam Zeusa, bo toplane jest broken.

Najlepszą formacją z LEC mus być G2. Fnatic czasami miało swoje problemy jako drużyna. Mam wrażenie, że Noah musi jeszcze trochę dojrzeć jako zawodnik, a do G2 mam więcej zaufania jeżeli chodzi o performance wszystkich zawodników. W kwestii Trymbiego to wierzę, że dobrze się wylosuje i zobaczymy Adriana znowu w ćwierćfinałach. Natomiast co do czarnego konia tych rozgrywek, to przez to, że najbardziej fun gameplay ze strony toplanera ma Weibo Gaming, to muszę tutaj tę drużynę wskazać. Byłem fanem tego zespołu, jak grali tam jeszcze Lê "Sofm" Quang Duy i Kang "TheShy" Seung-lok, czyli dwaj duzi podkręcacze jeżeli chodzi o wybory czy build, ale także bardzo utalentowani. W tym składzie mamy także Li "Xiaohu" Yuan-Hao czy Liu "Crispa" Qing-Songa, czyli bardzo dobrych zawodników. Jest to czwarta siła Chin, ale wydaje mi się, że może zaskoczyć.

Jakub "Sinmivak" Rucki – toplaner Finetwork KOI

fot. FRENZY Zwycięzca Worlds 2023 i MVP: Wynik Trymbiego:
JD Gaming, knight awans do play-offów
Najlepsza drużyna z LEC: Drużyna warta uwagi:
G2 Esports Weibo Gaming

Moim zdaniem mistrzem świata zostanie JD Gaming. Drużyna ta gra najprostszą, a zarazem najbardziej skuteczną ligę legend oraz uważam, że bardzo dobrze odnajdzie się w nadchodzącej mecie. Do tego MVP Worldsów zostanie Zhuo "knight" Ding – wybitny midlaner z wybitną drużyną.

Jeśli chodzi o kwestię najlepszego zespołu z LEC, to pod względem poziomu gry jest to zdecydowanie G2. Samuraje mają bardzo specyficzny styl gry i potrafią grać "swoją" ligę legend, co historycznie zawsze dawało dobre wyniki oraz dodatkowo mają bardzo dobre fundamenty. Co do Trymbiego, to według mnie ma duże szanse, żeby przejść fazę swiss i dostać się do play-offów. Fnatic na każdej pozycji ma dobrych indywidualnie graczy, jednak z kolejnymi etapami może być trudniej.

Drużyną wartą uwagi jak dla mnie na pewno jest Weibo Gaming. Formacja ta ma w swoim składzie ciekawych graczy takich jak TheShy, Xiaohu czy Crisp, którzy w przeszłości pokazywali się już na turniejach międzynarodowych z dobrej strony i najzwyczajniej w świecie jestem ciekawy, jak sobie poradzą tym razem.


Po więcej informacji na temat League of Legends World Championship 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Worlds 2023