Spore wyzwanie przed G2

Zespół ten jak na razie idzie jak burza. Samuraje bowiem zdołali zatriumfować w obu swoich poprzednich pojedynkach, a rywali tam wcale łatwych nie mieli. Najpierw pokonali czwartą siłę Korei, czyli Dplus KIA, a wczoraj rozprawili się z Weibo Gaming, gdzie odrobili kolosalną stratę do reprezentantów Chin. G2 zatem udowodniło już, że jest w stanie nawiązać walkę z ekipami z Azji. Tym razem jednak po drugiej stronie barykady stanie drużyna z absolutnie najwyższej półki. Rasmus "Caps" Winther i jego towarzysze będą musieli stawić czoła Gen.G Esports. Mistrzowie League of Legends Champions Korea również wygrali w swoich dwóch bataliach i to w znakomitym stylu. Poza tym GEN jest przecież jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po tytuł mistrza całych zawodów. Przed przedstawicielami naszego regionu zatem naprawdę trudne zadanie. Mecz ten zaplanowany jest na godzinę 12:00.

Zanim jednak dojdzie do potyczki pomiędzy formacjami Capsa i Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona, to na Summoner's Rifcie zameldują się dwie drużyny z Państwa Środka. O 9:00 wystartuje bowiem mecz pomiędzy JD Gaming a LNG Esports. Tutaj faworyt jest także bardzo dobrze widoczny i są nimi oczywiście mistrzowie LoL Pro League. Ci wydają się jak na razie nie do zdarcia, podczas gdy LNG miało pewne problemy podczas swoich pojedynków. Niemniej bitwa ta również może być arcyciekawa, bo chociażby poprzednia potyczka między tymi zespołami zakończyła się 3:2. Teraz tak nie będzie, bo starcie to rozgrywane jest w systemie BO3, ale być może podobnie jak wtedy zwycięzca zostanie wyłoniony dopiero po ostatniej możliwej grze.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków Worlds 2023:

21 października
09:00 JD Gaming vs LNG Esports BO3
12:00 G2 Esports vs Gen.G Esports BO3

Oba spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023