FaZe Clan 2 : 1 Complexity
Overpass 11:13 | Nuke 13:10 | Ancient 19:16

NEO w wielkim finale IEM Sydney

Spotkanie rozpoczęło się na wyborze nowej drużyny Jonathana "EliGE'a" Jablonowskiego, Overpassie. Co prawda lepiej w potyczkę weszli defensorzy, jednak terroryści bardzo szybko potrafili skontrować swojego rywala. Punkty zaczęły wpadać na konto zarówno jednej, jak i drugiej formacji. Żadna ze stron nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Dopiero na sam koniec połowy lepiej wypadło FaZe, wygrywając ją 7:5. Druga pistoletówka również wpadła na konto ekipy prowadzonej przez Filipa "NEO" Kubskiego. Bardzo dobrą formę indywidualną okazywali Robin "ropz" Kool i Helvijs "broky" Saukants. Przebieg drugiej części starcia przypominał bardzo sytuację z początkowych momentów gry. Obie formacje szły łeb w łeb, nie pozwalając odskoczyć swojemu przeciwnikowi. Ostatecznie to jednak Complexity okazało się minimalnie lepsze, wygrywając Overpassa 13:11.

Następnie potyczka przeniosła się na wybór ekipy Polaka, Nuke'a. Tutaj kibice znowu oglądać mogli masę wyrównanej walki. Lepszy start zanotowała ekipa EliGE'a, jednak broky z kolegami potrafili bardzo szybko odpowiedzieć. Wraz z upływem czasu to jednak FaZe zaczęło radzić sobie lepiej. Pojawiło się więcej zaciętej walki i terroryści ostatecznie wygrali połowę wynikiem 8:4. Po zamianie stron od zgarnięcia pistoletówki na swoje konto rozpoczęło Complexity. To tylko pozwoliło napędzić się dalej Michaelowi "Grimowi" Wince'owi i jego kolegom. Obie drużyny potrafiły dobrze wykorzystywać błędy rywali, wygrywając niejednokrotnie rundy z gorszym wyposażeniem. Nuke finalnie wpadł na konto ropza i kolegów, którzy zwyciężyli 13:10.

Walka do samego końca

Rozwiązanie miało nadejść na Anciencie. Tutaj od wygranej rozpoczęła ekipa NEO. Sytuacja na tej mapie wyglądała całkowicie inaczej niż na dwóch poprzednich. Od początku bowiem dominować zaczął FaZe Clan. Połówka zakończyła się rezultatem 9:3 dla antyterrorystów. Po zamianie stron jednak fenomenalnie zaczęło grać Complexity, biorąc się za odrabianie strat. Ostatnie rundy to wielka "nerwówka" zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Emocje były bardzo duże, a fani CS mogli cieszyć się walką do samego końca. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki. Finalnie to właśnie FaZe zwyciężyło 19:16.

Klasyfikacja generalna IEM Sydney:

1. FaZe Clan 100 000 $
2. Complexity 42 000 $
3-4. G2 Esports, MOUZ 20 000 $
5-6. BetBoom Team, ENCE 10 000 $
7-8. GamerLegion, Monte 6 000 $
9-12. Apeks, Cloud9, Fnatic, Natus Vincere 5 000 $
13-16. Grayhound Gaming, Lynn Vision, Team Vitality, VERTEX Esports 4 000 $

 

Intel Extreme Masters IEM