9INE, BIG, Monte i OG poznały grupy

W ten sposób poznaliśmy zbiór, do którego trafiła m.in. polska piątka spod szyldu 9INE. Podopieczni Piotra "nawrota" Nawrockiego mają ostatnio trudniejszy okres, co mogliśmy zaobserwować choćby w ESL Pro League Season 18. Tak więc Roobet Cup będzie dla nich szansą, by przynajmniej spróbować powrócić na właściwe tory. Ale też trzeba zaznaczyć, że nie będzie to łatwe zadanie. Wszak pierwszym z grupowych rywali 9INE będzie słynne Astralis. Co prawda Duńczycy też nie zachwycili na EPL-u, wcześniej jednak dotarli do półfinału Intel Extreme Masters Cologne 2023. Poza nimi w zbiorze A wylądowali także byli podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego z Apeks oraz Mateusz "mantuu" Wilczewski i jego BIG.

Na polski ślad natrafimy również w grupie D. To tam znalazło Monte, którego zawodnikiem jest Szymon "kRaSnaL" Mrozek. I w przeciwieństwie do omawianych wcześniej składów, podopieczni ukraińskiej organizacji mogą minioną kampanię w Pro Lidze zaliczyć do udanych. Finiszowali tam wszak w czołowej czwórce! Niemniej gorzej wyglądało to na IEM Sydney. I to właśnie te wahania formy spróbują wykorzystać dwie legendarne formacje, czyli Fnatic i Ninjas in Pyjamas. Ale nie tylko one. Wszak w ostatnim zbiorze obecne jest także OG Macieja "F1KA" Miklasa. Co ciekawe, w kontekście zespołu F1KA ostatnio mówiło się w kontekście potencjalnych roszad, co nie dziwi. Trudno przecież powiedzieć, by międzynarodowa ekipa przesadnie zachwycała.

Grupy Roobet Cup 2023 wyglądają tak:

Grupa A Grupa B
Aurora Gaming Eternal Fire 9z Team Movistar Riders
FURIA Heroic Team Spirit Virtus.pro
Grupa C Grupa D
9INE Apeks Fnatic Monte
Astralis BIG Ninjas in Pyjamas OG

Organizowane przez Relog Media Roobet Cup 2023 odbędzie się między 25 października a 2 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 150 tysięcy dolarów.