G2 musi wykorzystać swoją szansę

Wszystko za sprawą tego, że po drugiej stronie barykady staną reprezentanci NRG. Ci można by rzec, że szczęśliwie prześlizgnęli się przez dotychczasowe mecze do bieżącej części rywalizacji. Wszak ekipa Cristana "Palafoxa" Palafoxa podobnie jak G2 ma na ten moment bilans 2-1. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę rywali, z jakimi musiały mierzyć się obie formacje, to zobaczymy sporą dysproporcję w poziomie. Zawodnicy amerykańskiej organizacji bowiem ścierali się jak na razie chociażby z Teamem Liquid czy MAD Lions. W obu potyczkach udało im się zatriumfować, ale biorąc pod uwagę to, że zarówno TL, jak i MAD odpadły już z rozgrywek i to w słabym stylu, to trudno mówić tutaj o godnych przeciwnikach. Jedynie Weibo Gaming było oponentem z wyższej półki, lecz w tym pojedynku to przedstawiciele Chin zmietli z planszy NRG.

Samuraje z kolei dowiedli już, że ani zespoły z Państwa Środa, ani z Korei nie są im straszne, gdyż na swoim koncie mają zwycięstwa ze wspomnianym już WBG, ale także z Dplus KIA. Jedynie Gen.G Esports okazało się silniejsze od Rasmusa "Capsa" Winthera i spółki. Jeśli zatem G2 utrzyma poziom, to prawdopodobnie będziemy mieli okazję oglądać choć jedną drużynę z LEC w fazie pucharowej Worlds 2023.

Hitowe starcie w drugim pojedynku dzisiejszych zmagań na Worlds

Po zakończeniu omawianego spotkania do boju wejdą dwie kolejne ekipy. Mowa tutaj o wicemistrzach lig koreańskiej oraz chińskiej, czyli odpowiednio T1 i Bilibili Gaming. Jest to bez dwóch zdań jedno z najlepszych zestawień, jakie przyszło nam dotychczas oglądać podczas aktualnej edycji mistrzostw świata LoL-a. Wszak w szranki staną ze sobą dwie drużyny, które są na absolutnie topowym poziomie. Trudno zatem stwierdzić, która z nich może być górą w tym pojedynku. Warto natomiast przypomnieć, że w tym roku drużyny Lee "Fakera" Sang-hyeoka i Zenga "Yagao" Qi miały już okazję się ze sobą bić, gdyż taka sama potyczka miała miejsce podczas półfinału Mid-Season Invitational. Wówczas górą byli Chińczycy, triumfując nad legendarnym midlanerem i jego kolegami 3:1. Tym razem batalia rozegra się w formacie best of 3.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków Worlds 2023:

28 października
09:00 NRG vs G2 Esports BO3
12:00 T1 vs Bilibili Gaming BO3

Wszystkie spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023