Trzy pojedynki LCK vs LPL w ćwierćfinałach

Jako pierwsi rozstawieni po dwóch stronach drabinki play-offów Worlds zostali przedstawiciele Gen.G Esports oraz JD Gaming w związku ze zdobytym przez nich rezultatem 3-0. Przydzielone do nich miały zostać formacje z bilansem 3-2, czyli ktoś spośród trójki – Bilibili Gaming, kt Rolster oraz Weibo Gaming. Okazało się, że przeciwnikiem GEN zostanie pogromca G2 Esports, czyli BLG. Natomiast w szranki z JDG staną zawodnicy kt Rolster. Dzięki temu już dwa starcia będą stały pod znakiem rywalizacji regionów – chińskiego i koreańskiego. Następnie zostały rozlosowane pozostałe dwa spotkania z czterech niewybranych jeszcze ekip. W efekcie będziemy mieli jeszcze okazję obejrzeć batalię pomiędzy LNG Esports i T1, a także Weibo Gaming oraz NRG.

Jako pierwsze zostanie rozegrane jedyne starcie z udziałem drużyny z Zachodu. Reprezentanci Ameryki będą mieli twardy orzech do zgryzienia, choć dzisiaj Fnatic udowodniło, że WBG nie jest wcale nieomylne. I wydaje się nawet, że NRG trafiło możliwie najlepiej, patrząc na pozostałych potencjalnych rywali. Jeśli chodzi o kolejne mecze, to w piątek odbędzie się pojedynek GEN i BLG, czyli prawdopodobnie najciekawsze zestawienie tych ćwierćfinałów. Równie dobrze zapowiada się sobotnia batalia pomiędzy JD Gaming a kt Rolster. Etap ten zamkną zawodnicy LNG oraz T1 w niedzielny poranek.

Tak prezentują się pary i harmonogram ćwierćfinałów Worlds 2023:

2 listopada
09:00 Weibo Gaming vs NRG BO5
3 listopada
09:00 Gen.G Esports vs Bilibili Gaming BO5
4 listopada
09:00 JD Gaming vs kt Rolster BO5
5 listopada
09:00 LNG Esports vs T1 BO5

Ćwierćfinały Worlds rozpoczną się w czwartek od batalii pomiędzy NRG a Weibo Gaming. Najbliższe spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023