NRG 0:3 Weibo Gaming

Miłe złego początki

Seria zaczęła się całkiem nieźle dla reprezentantów Ameryki Północnej, bo ci przez długi czas prowadzili w złocie oraz w zabójstwach. Ba, to również na ich konto wpadł pierwszy Nashor, nawet mimo dość chaotycznych okoliczności. Niemniej fioletowe wzmocnienie nie dało zbyt wiele pożytku, a rozpędzony Wang "Light" Guang-Yu i jego Aphelios byli z każdą minutą coraz większym zagrożeniem. I faktycznie, w kolejnych walkach drużynowych 22-latek nawet jeśli nie zabijał, to osłabiał rywali na tyle, że ci musieli wracać do bazy, a to otwierało furtkę do kolejnych Nashorów i innych ważnych obiektów. Wykorzystanie pierwszego z fioletowych buffów zakończyło się zniszczeniem dwóch inhibitorów, drugiego zaś – przypieczętowaniem wygranej w czterdziestej minucie i wykonaniem pierwszego kroku na drodze do półfinału Worlds.

NRG żegna się z Worlds

Jak się okazało, pierwsza odsłona serii była też ostatnią, w której NRG jakkolwiek podjęło rękawicę. Dwie kolejne były już jednostronne niemal od samego początku – w drugiej z szala zwycięstwa przechyliła się na stronę WBG już w 12. minucie po wygranej walce czterech za dwóch, w decydującej grze zaś jeszcze wcześniej, bo po katastrofalnym wejściu we wrogą dżunglę od Lee "IgNara" Dong-geuna i Juana "Contractza" Garcii. Raz jeszcze swoją siłę pokazał Light grający Apheliosem, który w drugiej grze osiągnął nawet status legendy, choć Kang "TheShy" Seung-lok i jego Aatrox też wielokrotnie dawali się we znaki rywalom. W decydującej grze Apheliosa już nie zobaczyliśmy, a w rolę prowadzącego tym razem wszedł Li "Xiaohu" Yuan-Hao jako Jayce. I o ile druga odsłona serii przeciągnęła się do 34. minuty, tak decydująca zakończyła się już po upływie 26 minut.

Rywala Weibo Gaming w półfinale poznamy jutro. Będzie nim zwycięzca pojedynku pomiędzy Gen.G Esports i Bilibili Gaming. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru. VOD z Worlds dostępne są na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

Worlds 2023