Inspired zostanie w Ameryce?

Inspired bieżącego roku z pewnością nie może zaliczyć do szczególnie udanych. Po naprawdę dobrym 2022, w którym polski leśnik wygrał raz League Championship Series oraz pojawił się zarówno na Mid-Season Invitational, jak i Worlds, przyszedł czas na pewien przestój. Początek 2023 bowiem nie był wcale usłany różami. W Evil Geniuses, których Słoma był reprezentantem, doszło do kilku zmian i jak się okazało nie do końca były one trafione. A przynajmniej na to wskazywały wyniki, bowiem podczas wiosennej edycji LCS drużyna 21-latka zajęła dopiero czwarte miejsce w rozgrywkach.

Niedługo później otrzymaliśmy szokujące informacje, jakoby rodzimy dżungler miał zakończyć grę dla EG, co ostatecznie się potwierdziło. I finalnie wyszło też na to, że na lato Inspired nie znalazł dla siebie domu, co poskutkowało przerwą od rywalizacji na pewien czas. Co prawda mieliśmy okazję oglądać go podczas pierwszej odsłony Xayoo cupa, lecz oczywiście nie były to profesjonalne rozgrywki, a jedynie turniej streamerów i influencerów.

Wczoraj natomiast Sheep Esports, czyli redakcja stworzona przez popularnego Brieuca "LEC Wooloo" Seegera, zamieściła na swojej stronie komunikat związany z Polakiem. Inspired, według źródeł belgijskiego dziennikarza, ma pozostać w lidze amerykańskiej, lecz już nie pod banderą Złych Geniuszy. Wszystko za sprawą tego, że podobno osiągnął już wstępne porozumienie z FlyQuest. Zająłby on w ten sposób miejsce Mingyi "Spicy" Lu. Ponadto niedługo później pojawiło się także drugie ogłoszenie w kwestii FLY, lecz tym razem dotyczące pozycji strzelca. Po rozstaniu się z organizacją Lee "Prince'a" Chae-hwana drużyna musiała zacząć poszukiwania nowego marksmana i wygląda na to, że go znalazła. Tym ma być bowiem Fahad "Massu" Abdulmalek. Nastoletni Kanadyjczyk jest wychowankiem zespołu i otrzymał podobno awans do głównego składu, dzięki czemu od przyszłego sezonu będzie rywalizował na najwyższym poziomie.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe plotki tak prezentuje się skład FlyQuest:

Kacper "Inspired" Słoma
Fahad "Massu" Abdulmalek