Jankos i spółka znowu razem?

Pojedyncze plotki na temat składu, w którym znajduje się Marcin "Jankos" Jankowski, pojawiały się już wcześniej. Dotychczasowe przecieki wskazywały na zmiany na pozycji wspierającego oraz w sztabie szkoleniowym Heretics. Niewykluczone były również dalsze roszady, ale nie sposób było spodziewać się ruchów na taką skalę. Według najnowszych doniesień opublikowanych na łamach Sheep Esports do Heretyków mają bowiem dołączyć Martin "Wunder" Hansen oraz Luka "Perkz" Perković. Jeśli informacje te potwierdzą się, doczekamy się reaktywacji 3/5 legendarnego składu G2 Esports, który przynosił LEC chwałę na scenie międzynarodowej.

Kandydatów do obsadzenia górnej alei TH przed Wunderem znalazło się kilku. Ostatecznie jednak ani Alex "Myrwn" Villarejo, ani Gabriël "Bwipo" Rau nie znaleźli porozumienia z organizacją. Ta miała zatem zdecydować się, by postawić na sprawdzoną jakość, sprowadzając do siebie utytułowanego Duńczyka. Pogłosek w sprawie środkowego również nie brakowało, natomiast aż do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretów. Potencjalne dołączenie Chorwata spotkało się więc z niemałym zaskoczeniem ze strony kibiców. Pozostawienie w składzie Jankosa nie zostało jeszcze potwierdzone, jednak zważając na powyższe doniesienia można założyć, że najprawdopodobniej jest to jedynie kwestia czasu. Dokładając do tego Victora "Flakkeda" Tortosę oraz zapowiadanego wcześniej Normana "Kaisera" Kaisera możemy spodziewać się po Heretics ciekawych rozwiązań.

Trudno bowiem zignorować fakt, że polski leśnik wraz z Hansenem i Perkoviciem wygrali wspólnie niemal wszystko, co tylko się dało. Czterokrotne mistrzostwo LEC, pierwsze miejsce na Mid-Season Invitational oraz finał mistrzostw świata w 2019 roku budzą respekt po dziś dzień. Choć od tamtej pory wiele zdążyło się zmienić, a Perkz z roli strzelca powrócił na mida, to nie sposób byłoby nie pokładać nadziei w ponownym zjednoczeniu tej ekipy. Co natomiast stanie się z Vincentem "Vetheo" Berrié'em i Shunsukem "Evim" Murasem, dla których miejsca w składzie Heretyków ma zabraknąć? Tego dowiemy się już w najbliższych tygodniach, kiedy karuzela transferowa rozkręci się jeszcze bardziej.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład Teamu Heretics wyglądałby tak:

Martin "Wunder" Hansen
Marcin "Jankos" Jankowski
Luka "Perkz" Perković
Victor "Flakked" Tortosa
Norman "Kaiser" Kaiser
Peter Dun