Dołączenie Nisqy'ego ostatnią zmianą w SK?

Wygląda na to, że SK Gaming na dobre zakończyło prace nad wyjściowym składem drużyny z LEC. Jeśli doniesienia potwierdzą się, to w barwach niemieckiej organizacji w sezonie 2024 zobaczymy zaledwie dwie nowe twarze. Wszystko za sprawą tego, że dolna aleja, która do tej pory wydawała się niepewna, ostatecznie ma pozostać bez zmian. Jak twierdzi Alejandro "anonimotum" Gomis, botlanerom oraz SK udało się dojść do wstępnego porozumienia. Ma być to już trzeci rok wspólnej gry Thomasa "Exakicka" Foucoua i Madsa “Dossa” Schwartza. Przed debiutem na najwyższym szczeblu Francuz i Duńczyk dominowali bowiem ligę francuską pod szyldem LDLC OL.

Zawirowań ponoć nie doczekamy się również na górnej alei. Roszady wśród toplanerów w nadchodzącym sezonie mają być rzadkością, a Joel "Irrelevant" Scharoll traktowany jest jako jeden z "bezpiecznych" zawodników. Dodając dwa do dwóch okazuje się, że zapowiedziany kilka dni temu Ismaïl "Isma" Boualem i świeżo zajawiony Yasin "Nisqy" Dinçer to potencjalnie jedyne nowe nabytki SK Gaming. Formacja ta wydaje się zatem stawiać na drobne usprawnienia zamiast generalnego remontu. Mimo rozważań nad alternatywnymi rozwiązaniami zeszłoroczny trzon zespołu zostanie jedynie wsparty doświadczonym midlanerem oraz finalistą ostatniego EMEA Masters. Pod znakiem zapytania stoi natomiast sztab szkoleniowy drużyny, o którym póki co nie usłyszeliśmy ani słowa.

Domknięcie dolnej alei SK ma mieć także niebagatelny wpływ na proces "muzycznych krzeseł", który aktualnie zdaje się dyktować przebieg pozostałych transferów. Z puli ma zniknąć bowiem zarówno jeden z supportów, jak i jedno miejsce do obsadzenia. W walce o wspierających rzekomo wciąż pozostają cztery organizacje i aż dziewięciu zawodników chętnych do gry w LEC. Patrząc jednak na prędkość, z jaką klarują się kolejne składy, sytuacja najprawdopodobniej rozwiąże się szybciej, niż można by się tego spodziewać.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład SK Gaming wyglądałby tak:

Joel "Irrelevant" Scharoll
Ismaïl "Isma" Boualem
Yasin "Nisqy" Dinçer
Thomas "Exakick" Foucou
Mads “Doss” Schwartz