LEC o krok od domknięcia puli midlanerów?

Najnowsze doniesienia sugerują, że jesteśmy coraz bliżej zakończenia turbulencji na środkowej alei w LEC. Oprócz nowych twarzy, takich jak Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i Adam "Jackies" Jeřábek, na Rifcie mamy zobaczyć znanych i lubianych zawodników w nowych barwach. Według Brieuca "LEC Wooloo" Seegera z Sheep Esports jednym z nich będzie Nisqy, który dołączyć ma do SK Gaming. Wraz z gruntowną przebudową MAD Lions dla belgijsko-tureckiego środkowego zabrakło miejsca w szeregach Lwów. Wszystko wskazuje jednak na to, że długo nie pozostanie on bez drużyny. W 2024 roku oglądać go bowiem mamy w dotychczasowym miejscu Daniela "Sertussa" Gamaniego.

Popularny "Nesquick" rzadko pojawia się w dyskusjach o topowych europejskich midlanerach. Niemniej już od wielu lat stabilnie trzyma się on topowych lokat. Od 2019 roku ominął Worlds zaledwie raz, biorąc w nich udział jako reprezentant dwóch regionów. Największe sukcesy osiągał w barwach Cloud9, Fnatic oraz MAD. Jeśli plotki doczekają się potwierdzenia, to po raz pierwszy od kilku sezonów zobaczymy go w drużynie, która w ostatnich splitach zazwyczaj nie znajdowała się w tabeli szczególnie wysoko. Gdzie możemy spodziewać się SK w nadchodzących miesiącach? Trudno powiedzieć, gdyż o przyszłym składzie póki co nie wiadomo zbyt wiele. Drugim elementem duetu mida z dżunglerem zostać ma Ismaïl "Isma" Boualem, zastępując Marka "Markoona" van Woensela. Finalista ostatniego EMEA Masters jest natomiast jedynym zawodnikiem poza Dinçerem, o którym do tej pory słyszeliśmy pogłoski w kontekście niemieckiej organizacji.

Joel "Irrelevant" Miro Scharoll i Thomas "Exakick" Foucou wciąż pozostają związani kontraktem. W przypadku Madsa "Dossa" Schwartza umowa wygaśnie zaś już za kilka dni. Jak twierdzi LEC Wooloo, na horyzoncie szykuje się więcej zmian w SK Gaming i trudno aktualnie zdefiniować przyszłość wspomnianych zawodników. Domino offsezonowe zostało jednak uruchomione i kolejne doniesienia to tylko kwestia czasu.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład SK Gaming wyglądałby tak:

Ismaïl "Isma" Boualem
Yasin "Nisqy" Dinçer