JD Gaming 1:3 T1

T1 ponownie wchodzi do wielkiego finału Worlds

Drugi półfinał Worlds 2023 rozpoczął się od dwóch stompów – raz na korzyść jednej, a raz na korzyść drugiej formacji. Podczas pierwszej potyczki triumfowało T1, które nie pozostawiło suchej nitki na graczach JD Gaming. Ci jednak odpłacili się pięknym za nadobne w drugim pojedynku. Trzecia gra natomiast przyniosła pewien przełom, gdyż była naprawdę wyrównana. Żadna z ekip nie wysuwała się na znaczące prowadzenie przez bardzo długi czas. Dopiero w jednej z bijatyk znacznie lepiej poradzili sobie zawodnicy reprezentujący Chiny, którzy pokusili się jeszcze dodatkowo o Barona. I wówczas wydawało się, że Zhuo "knight" Ding i jego towarzysze dopną już swego i zanotują punkt meczowy. Ni stąd, ni zowąd jednak T1 odwróciło losy jednej z bójek na środkowej alejce po znakomitym wejściu Fakera. Formacja z legendarnym midlanerem na czele wymazała całą piątkę rywali i jakby gdyby nigdy nic zakończyła starcie.

Jak się później natomiast okazało T1 było w stanie zakończyć cały mecz już w czwartej potyczce. Ta zaczęła się jednak całkiem dobrze dla ekipy z LPL-a, bowiem to na jej konto wpadało więcej eliminacji i lepiej radziła sobie ona na mapie. Ostatecznie wyszło na to, że wczesna przewaga na niewiele się zdała, bo w pełni koreańskiej piątce udawało się wyłapywać przeciwników pojedynczo, co pozwoliło jej odrobić straty, a nawet i wyjść na prowadzenie. Prowadzenie to zostało jeszcze bardziej wzmocnione faktem, iż w dobytku T1 były już trzy smoki. JDG zatem było zmuszone do podjęcia walki o czwartego potwora mimo gorszej sytuacji. I to było opłakane w skutkach dla knighta i jego towarzyszy, którzy już zaczęli się całkowicie sypać. Faker po raz kolejny brylował w teamfightach, wyszukując znakomitych wejść z umiejętnością specjalną Azira. Gospodarze poza zapewnieniem sobie permanentnego wzmocnienia smoka dorzucili jeszcze fioletowego buffa i z takim zestawem wtargnęli do bazy drużyny niebieskiej. I to wystarczyło, aby postawić kropkę nad i i zameldować się w wielkim finale zmagań.


Został już zatem tylko wielki finał. W nim dzisiejsi zwycięzcy z T1 podejmą wczorajszych triumfatorów z Weibo Gaming. Decydujące starcie rozegra się w przyszłą niedzielę o godzinie 9:00. Transmisja dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu i w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru.

Worlds 2023