Wczoraj FPX, jutro Karmine Corp?

Jeśli najnowsze plotki doczekają się potwierdzenia, to w składzie Karmine Corp w LEC zobaczymy aż dwóch byłych członków FPX. O pierwszym z nich mówi się już od kilku dni. Chodzi oczywiście o chińskiego leśnika, który w minionym sezonie występował w Teamie Vitality – Zhou "Bo" Yang-Bo. Według Alejandro "anonimotum" Gomisa z Sheep Esports do swojego dawnego podopiecznego dołączyć ma osobistość z LPL – Chou "Steak" Lu-Hsi. Niegdyś sprawujący funkcję głównego szkoleniowca, w KC pełnić ma on rolę asystenta YamatoCannona, który przymierzany jest do roli pierwszego trenera francuskiej organizacji.

Bo oraz Steak w okresie swojej współpracy odnosili niemałe sukcesy w lidze chińskiej. Choć przygoda dżunglera w rodzimym regionie nie potrwała zbyt długo, to podczas epizodu w głównej dywizji nie doczekał się on ani jednej porażki. Jego były trener natomiast spędził w FPX pełne dwa sezony, latem 2021 prowadząc formację do zwycięstwa LPL i na Worlds. Mistrzostwa oraz kolejny sezon nie należały jednak do najbardziej udanych w karierze Steaka, który ostatecznie pod koniec 2022 roku rozstał się z drużyną i przez ostatnie miesiące pozostawał nieaktywny.

Potencjalny asystent Karmine Corp zbierał doświadczenie nie tylko jako szkoleniowiec. Po krótkim epizodzie w dżungli Tajwańczyk dwukrotnie pojawił się na Worlds w roli toplanera Gamania Bears oraz Flash Wolves w sezonie trzecim i piątym, po którym postanowił przerzucić się na trenerkę. Jego wszechstronność może zatem okazać się dodatkowym atutem, który pomoże jego starym i nowym podopiecznym rozwinąć skrzydła. Jeśli doniesienia o pozostałych członkach składu okażą się prawdziwe, nowy nabytek KC będzie miał całkiem spore pole do popisu. Oprócz dotychczasowych solowych alejek i wspierającego na pokładzie YamatoCannona i Steaka ma znaleźć się również Elias "Upset" Lipp. Oczekiwania względem zespołu mogą więc okazać się całkiem spore.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład Karmine Corp wyglądałby tak:

Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Zhou "Bo" Yang-Bo
Lucas "Saken" Fayard
Elias "Upset" Lipp
Raphaël "Targamas" Crabbé
Jakob "YamatoCannon" Mebdi