Liquid ze zmianami w górnej części mapy

Gdy Team Liquid zaprezentował skład na sezon 2023 LCS, wielu kibiców z niecierpliwością czekało na start rozgrywek ligi amerykańskiej. Dość szybko okazało się jednak, że projekt oparty na koreańskich zawodnikach zupełnie nie sprostał oczekiwaniom. 8. miejsce wiosną udało się nadrobić 3. pozycją w splicie letnim, natomiast nie powstrzymało to zarządu przed zmianą planów w związku z kolejnym sezonem. W nadchodzącym roku w barwach TL na pewno nie zobaczymy Parka "Summita" Woo-tae i zwycięzcy Worlds 2022 – Honga "Pyosika" Chang-hyeona. Rozstanie z tą dwójką organizacja ogłosiła w swoich mediach społecznościowych.

Trudno określić, co dokładnie nie zagrało w minionej wersji zespołu. Oprócz widocznych gołym okiem problemów na Summoner's Rifcie możemy dywagować nad nieco bardziej złożonymi kwestiami, związanymi z wewnętrznymi relacjami zawodników. W twitterowej dyskusji Summit odniósł się bowiem do zarzutów w swoim kierunku, jednocześnie dogryzając byłemu koledze z drużyny – Eainowi "APIE" Stearnsowi. Koreański toplaner stwierdził, że "nie mógł nic zrobić, mając w drużynie onetricka Ziggsa". Po kilku godzinach usunął jednak wpis, który wywołał burzę oraz opublikował przeprosiny.

Szczegółowe zamiary Liquid odnośnie do następnego sezonu nie są jeszcze znane. Jedyna plotka dotyczy potencjalnego reprezentanta górnej alei. Według Brieuca "LEC Wooloo" Seegera z Sheep Esports do drużyny powrócić ma Jeong "Impact" Eon-young. Koreański zawodnik występował pod szyldem TL w latach 2018-2020, czterokrotnie zdobywając mistrzostwo LCS i zajmując drugie miejsce na Mid-Season Invitational w 2019 roku. W kuluarach mówi się także o leśniku z League of Legends Champions Korea, natomiast nikt nie zdecydował się jeszcze na potwierdzenie owej pogłoski. Przyszłość midlanera oraz duetu z dolnej alei również pozostaje nieznana. Podczas gdy środkowy i strzelec mają kontrakty do końca roku 2024, umowa Jo "CoreJJ-a" Yong-ina wygasła już 21 listopada. Biorąc jednak pod uwagę brak pożegnania ze wspierającym możemy założyć, że organizacja ma względem niego dalsze plany.

Tak prezentuje się aktualnie skład Teamu Liquid:

Eain "APA" Stearns
Sean "Yeon" Sung
Jo "CoreJJ" Yong-in
Kim "Reignover" Yeu-jin