Humanoid i Razork z kilkuletnimi kontraktami?

Jeśli najnowsze doniesienia potwierdzą się, to Marek "Humanoid" Brázda i Iván "Razork" Díaz pozostaną we Fnatic nieco dłużej niż tylko do końca przyszłego roku. Marian "Eros" Stoica z Sheep Esports przyszedł bowiem z niespodziewaną informacją. Według hiszpańskiego reportera środkowy oraz leśnik doszli do porozumienia z organizacją w sprawie przedłużenia kontraktów. Dotychczasowe miały zakończyć się w listopadzie 2024 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że termin ich wygaśnięcia przesunie się na... koniec sezonu 2026. Daje to duetowi Czarno-Pomarańczowych kolejne 3 lata w aktualnych barwach.

Midlaner i dżungler dołączyli do brytyjskiego imperium wraz ze startem sezonu 2022. Przekonujące występy Razorka w Misfits Gaming oraz renoma Humanoida, który dopiero co dwukrotnie zdobył mistrzostwo Europy z MAD Lions, dały kibicom wiele nadziei na dobrą zmianę. Szybko zaś pojawiły się głosy, jakoby synergia tej dwójki pozostawiała wiele do życzenia. I faktycznie – początkowo współpraca Hiszpana z Czechem daleka była od ideału. Z biegiem czasu zdołali oni jednak wypracować wspólną dynamikę, która po fatalnym starcie kolejnego sezonu pozwoliła im wstać z kolan i poprowadzić Fnatic do finału LEC oraz na Worlds 2023.

Za sprawą Martina "Rekklesa" Larssona i Zdravetsa "Hylissanga" Galabova, którzy pod szyldem Czarno-Pomarańczowych spędzili większość swojej kariery, organizacja może kojarzyć się z długoterminowymi kontraktami i lojalnością wobec zawodników. W przypadku środka oraz lasu sprawy wyglądają zupełnie inaczej – roszady na tych pozycjach miały bowiem miejsce stosunkowo często. Obecni gracze mają szansę ustanowić nowy rekord w swoich rolach. Aktualnie prym wiodą Enrique "xPeke" Martínez oraz Mads "Broxah" Brock-Pedersen – obaj z trzyletnią historią współpracy z Fnatic. Doniesienia o przedłużeniu kontraktów Brázdy oraz Díaza wciąż wymagają natomiast oficjalnego potwierdzenia, podobnie jak domniemany nowy wspierający.

Aktualnie skład Fnatic prezentuje się następująco:

Óscar "Oscarinin" Jiménez
Iván "Razork" Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Oh "Noah" Hyeon-taek
Tomáš "Nightshare" Kněžínek