Czarno-pomarańczowi znaleźli zastępstwo za Trymbiego w LCK?

Według najnowszych doniesień Brieuca "LEC Wooloo" Seegera z Sheep Esports Fnatic oraz Trymbi pójdą w przyszłym roku innymi ścieżkami. Czarno-Pomarańczowi rzekomo mają w planach sprowadzić pod swoje skrzydła wspierającego prosto z League of Legends Champion Korea – Yoona "Juna" Se-juna. Dla koreańskiego supporta byłaby to pierwsza styczność z zachodnim środowiskiem. Znaczną większość swojej kariery spędził on w barwach DRX Challengers, biorąc udział w rozgrywkach LCK Challengers League. Z początkiem minionego sezonu Jun doczekał się awansu do głównej ligi w swoim regionie. Czas spędzony pod szyldem Kwangdong Freecs nie był natomiast dla zawodnika szczególnie udany. 7. miejsce wiosną i 10. lokata latem mogły pozostawić wiele do życzenia. Opinia wielu kibiców na jego temat pozostała jednak pozytywna.

Dołączenie Trymbiego do Fnatic latem 2023 roku przesądziło o powrocie legendarnej brytyjskiej organizacji do walki o najwyższą stawkę. Czarno-Pomarańczowi w dwóch pierwszych splitach odnotowali najgorsze występy w swojej historii. Pojawienie się Trybusa wraz z Ohem "Noahem" Hyeon-taekiem odmieniło cały skład, który pomimo komplikacji w finałach sezonu zdołał zakończyć sezon ze srebrnym medalem. Ekipie polskiego wspierającego udało się zatem zakwalifikować na mistrzostwa świata. Pożegnanie z turniejem na etapie fazy Swiss dalekie było od ideału, choć FNC od awansu do play-offów dzieliła jedna gra.

Biorąc pod uwagę kończący się kontrakt rodaka można było spodziewać się, że obie strony otwarte będą na inne opcje. Podczas gdy aktualne informacje sugerują, że Fnatic zdążyło już znaleźć swoją alternatywę, losy Trymbiego pozostają nieznane. Zgodnie z pogłoskami w LEC pozostały już tylko dwa otwarte wakaty na pozycji wspierającego, a kandydatów do tej roli nie ubywa. Trudno więc przewidzieć, jaki będzie następny ruch Polaka. Dalsze plany brytyjskiej organizacji również są na razie niepewne. Wiele wskazuje na to, że reszta zawodników pozostanie na swoich miejscach. Ostateczne decyzje wciąż wiszą jednak w powietrzu.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład Fnatic wyglądałby tak:

Óscar "Oscarinin" Jiménez
Iván "Razork" Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Oh "Noah" Hyeon-taek
Yoon "Jun" Se-jun
Tomáš "Nightshare" Kněžínek