Zaledwie dwie zmiany w szeregach EXCEL?

Początkowe przecieki dotyczące możliwych zmian w EXCEL ESPORTS mogły wskazywać na niemałe przetasowania w szeregach formacji. Trzecie oficjalne ogłoszenie ze strony brytyjskiej organizacji mówi jednak zupełnie coś innego. Na pozycji dżunglera, do tej pory niepewnej, pozostanie bowiem Lee "Peach" Min-gyu. Wcześniejsze publikacje potwierdzają natomiast zachowanie w składzie Andreia "Odoamne" Pascua oraz Patrika "Patrika" Jírů. Pole do roszad w wyjściowej piątce pozostaje zatem na zaledwie dwóch rolach, a potencjalni następcy Felixa "Abbedagge'a" Brauna i Dino "LIMITA" Tota, czyli Adam "Jackies" Jeřábek oraz Lee "IgNar" Dong-geun, zostali już zapowiedziani przez reporterów Sheep Esports.

Letni split LEC w wykonaniu EXCEL okazał się zaskakująco udany. Po fatalnym starcie i dwukrotnym 10. miejscu w zespole nadszedł czas na zmiany, które koniec końców wyszły na zdecydowany plus. Podopieczni Jonasa "Hidona" Vraa nie tylko po raz pierwszy zakwalifikowali się do fazy grupowej i play-offów, ale swoją dyspozycją przekroczyli najśmielsze oczekiwania kibiców. Odoamne i spółka zdołali dotrzeć aż do finału, po drodze pokonując m.in. Fnatic i MAD Lions. Optymizmem mogło napawać również pierwsze starcie z G2 Esports, które przeciągnęło się aż do pięciu gier. Choć w ostatecznym pojedynku zawodnicy XL nie postawili wielkiego oporu, to do finałów sezonu podchodzili jako jedna z lepszych drużyn.

Wszystko posypało się na ostatniej prostej, a dwie przegrane serie z rzędu wykluczyły czarnego konia z walki o Worlds. Zmiany przed startem następnego sezonu wydają się zatem logicznym posunięciem. EXCEL ESPORTS nie zamierza jednak rezygnować z doświadczonego trzonu oraz młodego koreańskiego leśnika. Jeśli wszystkie dotychczasowe doniesienia potwierdzą się, to po raz kolejny brytyjska organizacja wejdzie na salony z mieszanką młodej krwi oraz starych wyjadaczy. Jeśli chodzi zaś o sztab szkoleniowy, to na oficjalne informacje lub chociaż przecieki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Natomiast o skutkach off-sezonowych decyzji XL przekonamy się dopiero w styczniu. Czy decyzje te pozwolą zaliczyć nieco lepszy start niż zazwyczaj?

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład EXCEL ESPORTS wyglądałby tak:

Andrei "Odoamne" Pascu
Lee "Peach" Min-gyu
Adam "Jackies" Jeřábek
Patrik "Patrik" Jírů
Lee "IgNar" Dong-geun