Chmury pokładają nadzieje w rodzimym talencie

Stało się – Cloud9 oficjalnie dopięło jeden z najbardziej wyczekiwanych transferów tego off-sezonu LCS. Choć powrót Philippe'a "Vulcana" Laflamme'a wywołał niemałe poruszenie wśród kibiców, to prawdziwą wisienkę na torcie Chmury zostawiły na sam koniec. Do organizacji dołącza bowiem najgłośniejszy rodzimy talent młodego pokolenia i były środkowy Evil Geniuses – Joseph "jojopyun" Pyun. Ogłoszenie opublikowane w mediach społecznościowych C9 podsumowało off-sezon wicemistrzów letniego splitu ligi amerykańskiej.

Dla większości fanów zachodniego LoL-a nie jest to szczególne zaskoczenie. Pogłoski na temat roszady na środkowej alei Cloud9 krążyły w esportowym środowisku już od dobrych kilku tygodni. Niewiele natomiast brakowało, aby plany Jacka Etienne'a legły w gruzach. Kanadyjskim midlanerem miała być bowiem zainteresowana... koreańska organizacja. Ręce po jojopyuna rzekomo wyciągało Liiv SANDBOX, a 19-latek miał poważnie rozważać niespodziewaną ofertę. Gdyby transfer ten doszedł do skutku, byłby to pierwszy w historii występ amerykańskiego zawodnika w wyjściowej piątce zespołu z League of Legends Champions Korea. Ostatecznie zarząd zdołał jednak przekonać 19-latka do pozostania przy pierwotnej decyzji, podnosząc ponoć swoją ofertę finansową.

C9 postanowiło zatem nie wykorzystywać limitu slotów na importowanych zawodników. Jedynym graczem, który w sezonie 2024 nie będzie posiadał statusu rezydenta, jest Kim "Berserker" Min-cheol. Pomimo szerokich możliwości i wielu gorących towarów na zagranicznym rynku transferowym organizacja postawiła na trzon złożony z dotychczasowych graczy. Czy zmiany na pozycji środkowego oraz wspierającego pozwolą Chmurom raz jeszcze zawalczyć o trofeum LCS i sukcesy na scenie międzynarodowej?

Skład Cloud9 na sezon 2024 prezentuje się następująco:

c9, cloud9 Ibrahim "Fudge" Allami
Robert "Blaber" Huang
Joseph "jojopyun" Pyun
Kim "Berserker" Min-cheol
Philippe "Vulcan" Laflamme
Alfonso "Mithy" Rodríguez