Czarno-Pomarańczowi z drobnymi usprawnieniami?

Fnatic tym razem zdaje się hołdować zasadzie, że nie zmienia się tego, co działa. W związku z tym w LoL-owej dywizji brytyjskiej organizacji nie powinniśmy spodziewać się gruntownej przebudowy, gdyż ostatnie miesiące w jej wykonaniu – w szczególności w rodzimym regionie – okazały się całkiem przyzwoite. W 2024 roku w wyjściowej piątce ulec zmianie ma zaledwie jeden element. Dotychczasową pozycję Adriana "Trymbiego" Trybusa zająć ma bowiem Yoon "Jun" Se-jun. Wraz z rzekomym przedłużeniem kontraktów Marka "Humanoida" Brázdy i Ivána "Razorka" Martina Díaza plany Czarno-Pomarańczowych wydają się być dość jasne.

Nie inaczej rysuje się kwestia sztabu szkoleniowego. Po fatalnym splicie zimowym pod wodzą Gonçalo "Crushera" Brandão rolę głównego trenera Fnatic objął Tomáš "Nightshare" Kněžínek. Wiosenne wyniki wciąż nie były powalające, jednak zawodnikom przynajmniej udało się przebić magiczną barierę top 8. Po odświeżeniu całej dolnej alei ekipa prowadzona przez czeskiego szkoleniowca latem w pełni odbiła się od dna. Trzecia lokata w ostatnim splicie i wicemistrzostwo finałów sezonu dały kibicom nadzieję raz jeszcze, a grobowa atmosfera, tak często kojarzona z Czarno-Pomarańczowymi, wydawała się być tylko demonem przeszłości.

Nic więc dziwnego, że według Mariana "Erosa" Stoicy z Sheep Esports organizacja nie planuje zmian na stołku naczelnego trenera. Te mają natomiast zadziać się na nieco niższych szczeblach. Asystentem Kněžínka zostanie ponoć Pablo "Gaax" Vegas Pérez – były szkoleniowiec Fnatic Teamu Queso. Nie będzie to jednak jego pierwsza styczność z głównym składem. Hiszpan nie tylko prowadził Óscara "Oscarinina" Muñoza Jiméneza w akademii, ale również pomagał drużynie już na minionych Worlds. Można zatem założyć, że to właśnie jego wkład na mistrzostwach przyczynił się do decyzji o potencjalnym awansie.

Pod znakiem zapytania stoją zaś dalsze losy Aleksiego "Hiivy" Kaikkonena, który niedawno poinformował o pozwoleniu na poszukiwanie nowego zespołu oraz Kevina "Shavesa" Tolmana, którego kontrakt wygasł kilka dni temu. Oficjalnych komunikatów ze strony Fnatic możemy spodziewać się już w najbliższym czasie.

Aktualny skład Fnatic prezentuje się następująco:

Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez
Iván "Razork" Martín Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Oh "Noah" Hyeon-taek
Tomáš "Nightshare" Kněžínek