Hiszpański duet Czarno-Pomarańczowych zostaje nietknięty

Po nieco ponad tygodniu od otwarcia okna transferowego Fnatic rozpoczęło ogłaszanie przyszłorocznych zawodników LEC. Zgodnie z zapowiedzią organizacji codziennie ujawniany będzie jeden gracz, a pełną piątkę poznamy już 2 grudnia. Jak na razie wszystko pokrywa się z wcześniejszymi przewidywaniami i przeciekami. Według reporterów Sheep Esports jedyną zmianą w składzie Czarno-Pomarańczowych ma bowiem być roszada na pozycji wspierającego. W miejsce Adriana "Trymbiego" Trybusa rzekomo wejdzie Yoon "Jun" Se-jun – były support Kwangdong Freecs oraz akademii DRX.

Póki co potwierdziło się, że rządy na górnej alei ponownie sprawować będzie Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez. Młody hiszpański toplaner w splicie wiosennym został wrzucony na głęboką wodę prosto z akademii w związku z fatalnymi wynikami Fnatic w rundzie zimowej. 19-letni wówczas zawodnik nie odnotował najlepszego startu. Początkowe problemy z adaptacją sprawiły, że wielu kibiców podawało pod wątpliwość kolejną już decyzję zarządu. Z biegiem czasu drużyna z Jiménezem zaczęła wyglądać jednak znacznie lepiej, a on sam w ciągu kilku tygodni zdołał rozwinąć skrzydła. Pomimo problemów zdrowotnych i przerwy podczas finałów sezonu Oscarinin był jednym z architektów letniego sukcesu swojej formacji. Nic więc dziwnego, że Czarno-Pomarańczowi zdecydowali się zatrzymać go przy sobie.

W lesie już trzeci rok z rzędu zobaczymy zaś Ivána "Razorka" Martína Díaza. Według nieoficjalnych doniesień doszedł on do porozumienia z organizacją w kwestii przedłużenia kontraktu do roku 2026. Pomimo wielu powszechnych zastrzeżeń odnośnie do jego synergii z Markiem "Humanoidem" Brázdą dżungler był jednym z najważniejszych czynników, które poprowadziły jego zespół do wicemistrzostwa LEC. Po dołączeniu Trymbiego w splicie letnim presja ciążąca na hiszpańskim zawodniku nieco zelżała. Gdy polski wspierający przejął na siebie część obowiązków związanych z prowadzeniem rozgrywki, umiejętności indywidualne Razorka mogły wybrzmieć, co zaowocowało również lepszą współpracą z midlanerem i znaczną poprawą wyników drużynowych. Tu rodzi się zatem pytanie – jak na dyspozycję leśnika wpłynie ponowna zmiana w roli supporta?

Aktualny skład Fnatic prezentuje się następująco:

Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez
Iván "Razork" Martín Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Oh "Noah" Hyeon-taek
Tomáš "Nightshare" Kněžínek