Zwycięskiego składu się nie zmienia... prawie

Tegoroczna odsłona NRG okazała się niesamowitym zaskoczeniem w skali regionalnej oraz światowej. Przejęty od CLG i lekko zmodyfikowany skład zdołał pokonać faworytów i zdobyć letnie mistrzostwo LCS. Na tym ich sukcesy miały się zakończyć – nikt nie pokładał wielkiej wiary w ekipie opartej na amerykańskich talentach. Cristian "Palafox" Palafox i spółka postanowili jednak raz jeszcze udowodnić wszystkim, że się mylą. Solidne występy w fazie Swiss podsumowane wielkim triumfem nad G2 Esports doprowadziły ich do ćwierćfinału Worlds jako jedynego reprezentanta Zachodu.

Nic więc dziwnego, że po tak udanym sezonie organizacja nie przeprowadziła w swoich szeregach wielkiej rewolucji. Plotka o jedynej roszadzie pojawiła się już na długo przed właściwym startem off-sezonu. Na łamach Sheep Esports ukazała się informacja, jakoby Lee "IgNar" Dong-geun dołączyć miał do EXCEL Esports. I choć nic nie zostało jeszcze potwierdzone, to wszystko zmierza właśnie w tym kierunku. Pierwszy komunikat NRG dotyczył właśnie pożegnania wspierającego. Na oficjalne ogłoszenie jego następcy nie musieliśmy długo czekać. Dziś w nocy w mediach społecznościowych drużyny pojawił się powitalny filmik, z którego dowiadujemy się, że nowym supportem mistrzowskiego zespołu zostanie Choi "huhi" Jae-hyun.

Były zawodnik Golden Guardians pojedna się ze strzelcem, z którym w latach 2021-2022 występował w barwach 100 Thieves. NRG rozwiało bowiem wszelkie wątpliwości w kwestii wygasających kontraktów Nishipa "Dhokli" Doshiego i Iana "FBI" Huanga. Nowa umowa marksmana zakończy się pod koniec sezonu 2024, tak samo jak kontrakty Palafoxa i Juana "Contractza" Garcii. Dotychczasowy toplaner i nowy wspierający zostali natomiast podpisani do listopada 2025 roku. Wszystko wskazuje również na to, że na swoim miejscu pozostanie główny szkoleniowiec drużyny – Thomas "Thinkcard" Slotkin. Czy NRG po drobnych, kosmetycznych poprawkach będzie w stanie stawić czoła nadchodzącym gigantom i raz jeszcze zawalczyć o tytuł mistrza LCS?

Tak prezentuje się skład NRG na sezon 2024 LCS:

Niship "Dhokla" Doshi
Juan "Contractz" Garcia
Cristian "Palafox" Palafox
Ian "FBI" Huang
Choi "huhi" Jae-hyun
Thomas "Thinkcard" Slotkin