Katowickie studio powstało w 2018 roku i jest siedzibą trzech głównych linii serwisowych: Player Engagement (dział wsparcia gracza), Localization QA (zapewnienie jakości lokalizacji) i Functionality QA (testy funkcjonalne). Na czele tej ostatniej stoi Chris Bewick, Regionalny Dyrektor FQA na Europę i Azję i nasz dzisiejszy rozmówca.

Z czego wynika sukces usług FQA?

Keywords Studios cieszy się zaufaniem wiodących na świecie producentów gier wideo. Współpracujemy z nimi podczas całego cyklu rozwoju gry, od wersji beta aż po wsparcie po premierze, aby zapewnić najwyższą satysfakcję milionom graczy na całym świecie. Nasze doświadczenie obejmuje zarówno tytuły niezależne, jak i hity AAA. W obszarze FQA nikt nie oferuje bardziej kompleksowego środowiska testowego i nikt nie robi tego z większą elastycznością w czasie rzeczywistym. Nasze działania są w wysokim stopniu skalowalne, w pełni adaptowalne, oparte na procesach i konkretnych case’ach.

Jak udało się stworzyć tak silny zespół w Polsce?

Dzięki dostępowi do Keywords Global Academy zapewniamy wszystkim pracownikom szkolenia i dostosowaną do ich potrzeb ścieżkę kariery na każdym etapie ich rozwoju w firmie, dzięki czemu mogą oni udoskonalać swoje umiejętności i kompetencje, co przekłada się również na sukces FQA w Keywords. Katowickie struktury zostały zbudowane w oparciu o globalne standardy FQA w Keywords Studios. Nasza kadra kierownicza oraz zespoły zarządzające mają ogromne doświadczenie w branży gamedev. To przekłada się na siłę napędową naszego studia w Katowicach, a wiedza i doświadczenie pozwoliły naszej firmie być elastyczną i dostosowującą się do potrzeb naszych klientów. To pozwala nam osiągać kolejne sukcesy w branży.

Z jakimi wyzwaniami musieliście się zmierzyć?

Nasze studio w Katowicach rozwijało się bardzo dynamicznie na przestrzeni ostatnich 4 lat. W chwili obecnej zatrudniamy prawie 1300 osób i jesteśmy największym studiem Keywords w Europie. Nieustannie dążymy do utrzymania najwyższych standardów jakości i rozwoju naszych pracowników, procesów i systemów. Keywords Poland ma precyzyjnie przygotowany proces rekrutacji, dzięki któremu wyłaniamy najlepsze talenty, przyczyniając się do rozwoju naszej działalności i samej branży gier. Nasz zespół w Katowicach jest źródłem naszej dumy; bez ich zaangażowania nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu.

Jakimi wartościami kierujecie się w codziennej pracy?

W Keywords Studios Poland wierzymy w to, że wszyscy pracownicy powinni mieć dostęp do rozwoju i wnosić istotny wkład w sukces firmy. Aktywnie dążymy do tworzenia atmosfery stałego doskonalenia, co znajduje odzwierciedlenie w naszych relacjach z partnerami i klientami, naszym działem szkoleń i partnerami HR, którzy aktywnie wspierają nas w osiąganiu zamierzonych celów. Firma kładzie duży nacisk na tworzenie pozytywnego środowiska pracy wewnątrz organizacji. Jesteśmy dumni z naszych inicjatyw i programów tworzonych w ramach DEIB (Diversity, Ecquity, Inclusion and Belonging). Nasze działania opieramy na wartościach, które są wewnętrznym fundamentem Keywords Studios Group. Wytyczając normy i standardy w tym obszarze, chcemy dać jasny sygnał, że wszyscy nasi pracownicy są dla nas ważni i wartościowi.

Co czeka Keywords Polska w przyszłości?

Nasze nowoczesne studio w Katowicach to dopiero początek. Rozpoczęliśmy budowę nowego biura testowego FQA we Wrocławiu. Nasz zespół w Polsce ściśle współpracuje z pozostałymi studiami w ramach globalnych struktur Keywords Studios, wspierając rozwój najnowocześniejszych technologii w branży, również w zakresie testowania gier z wykorzystaniem rozwiązań sztucznej inteligencji.

Więcej informacji na temat kariery i usług oferowanych przez firmę można znaleźć na nowej stronie internetowej Keywords Studios: https://www.keywordsstudios.com/

Artykuł partnera