League of Legends częścią Esports World Cup 2024?

Według informacji pozyskanych przez Jacoba Wolfa w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się trzeciego turnieju międzynarodowego w League of Legends. Oprócz MSI oraz Worlds aranżowanych przez Riot Games, LoL ma zagościć również na Esports World Cup 2024. Będzie to potencjalnie pierwsze wydarzenie z udziałem profesjonalnych drużyn od Intel Extreme Masters Katowice 2017, którego organizacja nie będzie leżeć po stronie wydawcy tytułu. Zgodnie z wewnętrzną korespondencją firmy pozyskaną przez Wolfa szczegóły dotyczące udziału LoL-a w EWC wciąż wymagają doprecyzowania. Aktualne założenia przewidują po dwóch uczestników z LoL EMEA Championship, LoL Championship Series, LoL Champions Korea oraz LoL Pro League. Kwestia pozostałych regionów nie została natomiast określona. Nie wiemy również, jak będzie wyglądał proces selekcji zespołów – oprócz tego, że mają one nie być wybierane przez Riot.

Decyzja o współpracy z Esports World Cup ma być pokłosiem sukcesu ostatniej edycji Asian Games. – Wiemy, że fani proszą o więcej turniejów międzynarodowych i międzyregionalnych, i chociaż Riot nie będzie prowadzić tych wydarzeń, sądzimy, że mogą one być częścią realizacji tych próśb, oprócz rozgrywek organizowanych przez nas – stwierdził rzecznik Riot Games w oświadczeniu skierowanym do Jacob Wolf Report. – Prowadziliśmy rozmowy z różnymi organizatorami – w tym Esports World Cup – na temat umożliwienia udziału drużyn w takich wydarzeniach. Aktywnie badamy te możliwości oraz to, czy i kiedy mogą one wpasować się w kalendarz na 2024 rok, ale na razie nic nie zostało potwierdzone.

EWC 2024 jest następcą serii turniejów pod szyldem Gamers8, które odbyły się w Arabii Saudyjskiej latem 2023 roku. Zapowiedziane przez księcia Mohammeda bin Salmana wydarzenie ma być okraszone największą pulą nagród w historii esportu. Poprzednie próby współpracy Riotu z arabskim podmiotem w 2020 roku zakończyły się jednak bojkotem w środowisku League of Legends i szybkim wycofaniem się z partnerstwa. Trudno zatem powiedzieć, czy wizja dodatkowej imprezy międzynarodowej przekona fanów do przymknięcia oczu na organizatora.