Snax z szansą na kolejny występ na turnieju tier 1

Tak więc nowym partnerem BLAST Premier został m.in. GamerLegion. A to oznacza, że w nadchodzącej kampanii oglądać będziemy Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego, czyli obecnego prowadzącego międzynarodowego składu. Dla mistrza świata z 2014 roku będzie to kolejna szansa, by pojawić się na turnieju z tieru 1. A jednocześnie potwierdzenie, iż jesienny transfer do GL był słuszną decyzją. Pozostałe trzy sloty zgarnęły natomiast Virtus.pro, Team Spirit oraz Team Falcons. Szczególnie obecność saudyjskiej organizacji jest tutaj ciekawa. Ta niedawno zbudowała swój zespół, stawiając na mocne nazwiska z ENCE oraz Teamu Vitality. Niemniej Sokoły nie rozegrały jeszcze ani jednego oficjalnego meczu i nie wiadomo jeszcze, czego możemy się po nich spodziewać.

Zwiększenie liczby drużyn wpływa oczywiście na format. Tak więc w fazie grupowej zobaczymy nie trzy, a cztery zbiory. Tam też po sześć ekip zapewni sobie awans odpowiednio na wiosenne i jesienne finały. Z kolei pozostała dziesiątka poszuka swojej szansy na zawodach Showdown, gdzie zagra też sześciu laureatów regionalnych eliminacji. Warto w tym miejscu wspomnieć też, że nowa czwórka dołącza do grona partnerów na odmiennych zasadach. Otóż według plotek GamerLegion, Falcons, Spirit i Virtus.pro nie otrzymają, w przeciwieństwie do "starych" partnerów, części wypracowanych przez BLAST Premier zysków. Aczkolwiek trzeba też pamiętać, że już w sezonie 2025 ligi partnerskie znikną ze sceny CS-a. W związku z tym są to ostatnie podrygi takiego sposobu prowadzenia rozgrywek.

Lista partnerów BLAST Premier:

Astralis BIG Cloud9 Complexity
FaZe Clan G2 Esports GamerLegion Heroic
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas OG Team Falcons
Team Liquid Team Spirit Team Vitality Virtus.pro

Sezon 2024 w ramach BLAST Premier rozpocznie się 22 stycznia podczas wiosennej fazy grupowej w Kopenhadze. W kolejnych miesiącach lanowe imprezy w ramach cyklu odbędą się także w Londynie oraz kolejne dwa razy w Kopenhadze. Zwieńczeniem będą zaś światowe finały. Te rozegrane zostaną w listopadzie, ale nie znamy jeszcze ich lokalizacji.