Permitta i F1KU świętują

Po awans sięgnęła m.in. Permitta Esports. Drużyna dowodzona przez Bartka "maskeda" Trybułę już na papierze wydawała się mieć spore szanse, by osiągnąć swój cel. I tak też się stało! Najpierw polska piątka rozprawiła się z Rumunami z Infinite Gaming, których ograła 13:7 na Anubisie. Potem zaś Permitta rozprawiła się z Rosjanami z Insilio. W tym wypadku sprawę załatwiły 13:9 na Overpassie i 13:11 na Nuke'u. Tym samym masked i spółka zapewnili sobie miejsce w zamkniętych eliminacjach do RMR-a. To druga w pełni polska drużyna, której się to udało. Przypomnijmy, że jeszcze w pierwszej serii eliminacyjnej awansowali również byli reprezentanci ThunderFlash.

CZYTAJ TEŻ: tudsoN i m4tthi w bliskowschodnich zamkniętych eliminacjach do RMR-a

Ale to nie koniec sukcesów naszych rodaków. Zadowolony może być także Maciej "F1KU" Miklas. Jego OG na przełomie 2023 i 2024 roku przeszło kolejną w ostatnim czasie przebudowę, wcześniej zaliczając serię nieudanych ruchów personalnych. Tym razem początki są jednak obiecujące. Wszak F1KU i jego partnerzy po drodze pokonali m.in. organizację Oleksandra Zinchenki z Arsenalu, Passion UA, a także rodaków Miklasa z Anonymo Esports. Co więcej, OG zapewniło sobie drugi najwyższy seed, ulegając dopiero w finale eliminacji ECSTATIC. ECSTATIC, które podobnie jak Permitta i OG, a także niewspomniane jeszcze sYnck dobrnęło do kolejnego etapu walki o Majora w Kopenhadze.

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego RMR-a:


Grupa A
3DMAX 9Pandas Esports BetBoom Team BIG
Cloud9 Natus Vincere SAW Virtus.pro

Grupa B

Amkal Esports Astralis Aurora Gaming Eternal Fire
FORZE Esports MOUZ Preasy Esport Team Spirit

Laureaci eliminacji

ECSTATIC Entropiq ex-ThunderFlash Fnatic
IKLA Heroic Movistar KOI OG
Pera Esports Permitta Esports Sinners Esports sYnck

Zamknięte europejskie eliminacje do Regional Major Ranking odbędą się między 18 a 20 stycznia. W sumie po bezpośredni awans do RMR-a sięgnie szesnaście drużyn. Kolejna piątka awansuje natomiast na drodze drabinki ostatniej szansy.