Team Vitality
1:0 Rogue
Photon
K'Sante
Szygenda
Udyr
Daglas
Rell
Markoon
Vi
Vetheo
Akali
Larssen
Azir
Carzzy
Varus
Comp
Sivir
Hylissang
Renata Glasc
Zoelys
Rakan

Akcja na dobre zaczęła się w szóstej minucie. Wtedy to po wymianie na górnej linii śmiertelny cios wrogiemu toplanerowi zadał właśnie Daglas, przelewając pierwszą krew. Na nieszczęście Mathiasa "Szygendy" Jensena po powrocie teleportem na topa Duńczyk szybko pożegnał się z życiem po raz drugi, co dodatkowo przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Vitality. Pięć z sześciu Czerwi Pustki oraz pierwszy smok również trafiły na konto Pszczół i choć Rogue znalazło pierwsze zabójstwo, to po walce na bocie w 13. minucie triple killa zdobył Vincent "Vetheo" Berrié. Dodajmy do tego również Herolda i nie ulega wątpliwości, że po pierwszych kilkunastu minutach to Vitality było znacznie bliżej zwycięstwa.

Choć sama różnica w złocie nie była zbyt wielka, a Łotrzyki zbliżyły się również w zabójstwach, to przewaga mapy była wciąż po stronie VIT – szczególnie po zabiciu trzeciego smoka przez tę ekipę. Łatwo zdobyty kolejny drake dał Duszę Chemtechowej Smoczycy, a niespełna trzy minuty później po wygranej walce na midzie Vitality mogło zająć się Baronem. Mogło, ale nawet nie zamierzało się nim kłopotać. Zamiast tego Pszczoły ruszyły midem i dopełniły dzieła zniszczenia, zanim rywale mogli realnie powalczyć o obronę swojego Nexusa. Tym samym ekipa Daglasa zgarnęła pierwszą wygraną i zrównała się z Rogue w tabeli.

W kolejnym meczu naprzeciw siebie staną Team Heretics oraz SK Gaming. Czy drużyna Marcina "Jankosa" Jankowskiego przerwie zwycięską serię SK w zimowym splicie? Przekonamy się już wkrótce – transmisja z tego spotkania dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a oficjalną anglojęzyczną transmisję znajdziecie na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących LEC 2024 Winter Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC 2024