Team Heretics
1:0 SK Gaming
Wunder
Udyr
Irrelevant
Rumble
Jankos
Xin Zhao
ISMA
Nocturne
Perkz
Corki
Nisqy
Gragas
Flakked
Seraphine
Exakick
Aphelios
Kaiser
Senna
Doss
Rakan

Jankos i spółka triumfują

Wynik zabójstw w siódmej minucie otworzyło SK, eliminując Lukę "Perkza" Perkovicia po udanej akcji dwójkowej od Yasina "Nisqy'ego" Dinçera i Madsa "Dossa" Schwartza. Dwie i pół minuty później akcja przeniosła się na górną aleję. Tam padł Martin "Wunder" Hansen, tym razem z ręki Ismaïla "ISMY" Boualema. Aczkolwiek Team Heretics szybko się zrewanżował. W 12. minucie po zejściu Perkza na topa TH wyrównało wynik zabójstw, a w złocie nawet wysunęło się na prowadzenie, aczkolwiek to SK miało na koncie więcej bestii neutralnych, wliczając w to Herolda. Trzeci smok w grze trafił jednak na konto Heretyków po tym, jak ci wygrali wymianę w rzece. W efekcie tuż przed pojawieniem się Nashora Jankos i spółka tracili tylko jednego smoka, zaś w złocie prowadzili o blisko trzy tysiące.

Kolejny cios TH wyprowadziło w 22. minucie, eliminując dwóch rywali po nieudanej inicjacji ze strony Dossa. I choć wśród pokonanych nie było ISMY, to i tak Heretycy zdecydowali się ruszyć na Nashora i gładko pokonali bestię. Z jej pomocą udało się zwiększyć przewagę w złocie do pięciu tysięcy. A tuż po upływie fioletowego wzmocnienia Team Heretics zniszczył też pozostałe wieże zewnętrzne i wewnętrzne. Jeszcze nim wybiło pół godziny gry, Heretics zdobyli drugiego Nashora, po uprzednim wyłączeniu z gry Thomasa "Exakicka" Foucou i ISMY. SK wobec ogromnego już deficytu w złocie i wzmocnieniu Nashora nie było w stanie zbyt wiele zdziałać w kierunku obrony swojej bazy. Natarcie dolną aleją zakończyło się śmiercią czterech graczy SK oraz w ostatecznym rozrachunku również eksplozją Nexusa.

Przed nami trzecie i ostatnie na dziś spotkanie, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć Polaka na Summoner's Rifcie. MAD Lions KOI Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika zmierzy się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, czyli G2 Esports. Więcej informacji dotyczących harmonogramu, transmisji, aktualnej klasyfikacji oraz wiele więcej znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024