Rebels odpadają z gry o ESL Pro League

Dwóch członków Rebels Gaming brało udział w poprzednim sezonie ESL Pro League. Wtedy występowali oni jako miks o nazwie ORKS. Teraz zaś w odmienionym składzie zyskali oni wsparcie hiszpańskiej organizacji założonej przez słynnego Davida de Geę. Na dodatek od niedawna mogli oni liczyć na wsparcie trenera, którym został Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. To wszystko nie wystarczyło jednak, by realnie włączyć się do gry o awans. Polacy z pięciu spotkań wygrali tylko jedno, pozostawiając w pokonanym polu ALTERNATE aTTaX. Szczególnie słabo wypadł najnowszy nabytek drużyny, Mariusz "casey" Jarząb, którego łączny rating podczas preeliminacji wyniósł zaledwie 0,65.

Końcowy układ fazy grupowej preeliminacji do ESL Pro League:

# Drużyna M W P Rundy
  1. Pera Esports 5 4 1 66 – 57
  2. GUILD Eagles 5 4 1 61 – 42
  3. ALTERNATE aTTaX 5 2 3 54 – 65
  4. Viperio 5 2 3 52 – 45
  5. Team Sampi 5 2 3 46 – 54
  6. Rebels Gaming 5 1 4 41 – 57

Rebels i Sampi nie ma, pozostali grają dalej

Tak więcej Rebels Gaming i Teamu Sampi już w grze o ESL Pro League nie ma. Niemniej o slot w 19. sezonie CS-owej ligi mistrzów nadal walczą cztery inne formacje. A wśród nich m.in. Pera Esports Brajana "dgl-a" Lemechy. Polak i jego partnerzy tylko raz poznali smak porażki i wydaje się, że są na dobrej drodze, by dostać się do finału preeliminacji. Przeszkodzić im w tym spróbują gracze brytyjskiego Viperio. W drugiej parze półfinałowej znaleźli się natomiast GUILD Eagles, którzy w poprzednim etapie również wypracowali bilans 4-1. Ich rywalem będzie ALTERNATE aTTaX, które mimo porażki z Polakami z Rebels i tak finiszowało w czołowej czwórce fazy grupowej.

Harmonogram fazy pucharowej preeliminacji do ESL Pro League:

24 stycznia
17:00 Pera Esports vs Viperio BO3
20:00 ALTERNATE aTTaX vs GUILD Eagles BO3
25 stycznia
20:00 Pera/Viperio tbd vs tbd aTTaX/GUILD BO3

Europejskie preeliminacje do ESL Pro League Season 19 odbędą się między 22 a 25 stycznia. Ostatecznie po awans sięgnie triumfator finałowego spotkania.