Faworyci muszą przygotować się do sprawdzianów

Druga kolejka LCK dostarczy nam paru ekscytujących meczów pomiędzy pretendentami do pierwszych miejsc w tabeli. Na te najciekawsze będziemy jednak musieli poczekać do piątku, gdyż dwa pierwsze dni powinny być dla faworytów prostą rozgrzewką. Hanwha Life Esports podejmie bowiem FearX, kt Rolster zmierzy się z Kwangdong Freecs, Dplus KIA czeka starcie z NongShim Redforce, a Gen.G rozegra pojedynek z OKSavingsBank BRION. Gry te – przynajmniej na papierze – zapowiadają się dosyć jednostronnie.

Tego samego nie można powiedzieć natomiast o spotkaniu T1 z kt Rolster. Słynne Telecom Wars budzą emocje bez względu na dyspozycję obu formacji. A kiedy prezentują one wysoki poziom, zestawienie to jest prawdziwą wisienką na torcie. Dodatkowym elementem podkręcającym rywalizację jest też obecność Kima "Defta" Hyuk-kyu w barwach KT. Pomimo porażki ekipy Lee "Fakera" Sang-hyeoka w pierwszym tygodniu możemy spodziewać się zatem zaciętych potyczek aż do ostatniego ciosu w Nexus.

Ciekawie prezentuje się również sobotni mecz Gen.G z Dplus KIA. Choć ci drudzy również zdążyli już stracić punkt, to Heo "ShowMakera" Su i jego nowej bandy lekceważyć nie można. W niedzielę zaś T1 ponownie wcieli się w rolę jednego z głównych bohaterów. Tym razem przeciwnikiem drużyny mistrzów będzie HLE, które przeszło przez pierwszą kolejkę LCK jak burza, jako jedyna formacja nie przegrywając ani jednej mapy. Park "Viper" Do-hyeon już od samego startu stara się zaznaczyć, że tym razem Worldsów ominąć nie zamierza.

Harmonogram drugiego tygodnia rozgrywek LCK:

24 stycznia
9:00 FearX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
11:30 Kwangdong Freecs vs kt rolster, LCK kt Rolster BO3
25 stycznia
9:00 Dplus KIA Dplus KIA, LCK vs NongShim REDFORCE BO3
11:30 OKSavingsBank BRION vs gen.g, geng, gen logo Gen.G BO3
26 stycznia
9:00 kt Rolster kt rolster, LCK vs T1 BO3
11:30 DRX DRX, LCK vs FearX BO3
27 stycznia
7:00 Gen.G gen.g, geng, gen logo vs Dplus KIA, LCK Dplus KIA BO3
9:30 NongShim REDFORCE vs Kwangdong Freecs BO3
28 stycznia
7:00 DRX DRX, LCK vs OKSavingsBank BRION BO3
9:30 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs T1 BO3

Transmisję z rozgrywek można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.