Decyzja pozostaje w rękach Iron Wolves

Zeszłotygodniowy mecz przeciwko ESCE w wykonaniu dwóch zawodników Iron Wolves przykuł uwagę wszystkich kibiców. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo głosów. Podejrzewano, że wątpliwej jakości występy Wena "kylina" Zhenga oraz Shuaia "Odina" Wanga miały nie być kwestią jedynie słabszej dyspozycji. Padło wiele podejrzeń, mniej i bardziej bezpośrednich, że dyskusyjne zagrania tej dwójki mogą mieć powiązanie z wintradingiem. Nic więc dziwnego, że FRENZY, organizator Ultraligi, szybko wzięło sprawy w swoje ręce. kylin oraz Odin zostali zawieszeni na kolejne dwa spotkania. Wystartowało również dochodzenie we współpracy z Riot Games oraz Sportradar, którego wynik właśnie podano do wiadomości publicznej.

Komunikat ponownie pojawił się w mediach społecznościowych Ultraligi. – Postępowanie wyjaśniające przeprowadzone przez Riot Games na prośbę Frenzy, dotyczące dwóch zawodników Iron Wolves: Wen "kylin" Zheng i Shuai "Odin" Wang, nie przyniosło jednoznacznego rozstrzygnięcia, które motywowałoby wszczęcie dochodzenia dyscyplinarnego. Formacja Iron Wolves została już poinformowana o wyniku postępowania wyjaśniającego – oświadczyło Frenzy. Oznacza to, że ostateczna decyzja w kwestii dalszych losów zawodników leży w rękach samych Wilków. Zostało to zresztą doprecyzowane w komentarzu pod głównym wpisem.

Jak można się było spodziewać, wywołało to natychmiastową reakcję społeczności. Swoją opinię na temat tej sytuacji zamieścili już m.in. Artur "Rybson" Gębicz, Dominik "MokrySuchar" Stokłosa oraz Michał "Flash" Kosicki. Sprawa zapewne powracać będzie w najbliższych dniach jeszcze wielokrotnie. Na wypowiedź i oficjalną decyzję samej organizacji musimy natomiast jeszcze poczekać.

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa