BIG 1 : 2 Heroic
Nuke 8:13 | Vertigo 13:7 | Anubis 7:13

Udany start mantuu i odpowiedź Heroic

Mecz o wyjście do grup IEM Katowice rozpoczął się od Nuke'a wybranego przez Heroic. Mimo to lepiej na początku radziło sobie BIG, które wygrało trzy pierwsze rundy. Radość podopiecznych Fatiha "goba b" Dayika nie trwała natomiast zbyt długo, bowiem przedstawiciele norweskiej organizacji nie tylko odrobili straty, ale przed zmianą stron wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie. I wydawało się, że po przejściu do obrony będą oni rozwijali przewagę. mantuu i spółka natomiast mieli inne plany i po przegranej pistoletówce odkuli się w rundzie następnej, a chwilę później doprowadzili do remisu 8:8. Ale to było na tyle. Wówczas Heroic się ocknęło i było już bezbłędne do samego końca, zgarniając pierwsze oczko na swoje konto.

Po przerwie drużyny przeniosły się na Vertigo. I tam sytuacja wyglądała już całkowicie odmiennie, bo to BIG rozdawało karty przez zdecydowaną większość pierwszej połowy. W efekcie przed zmianą stron zgromadziło o cztery punkty więcej od swoich oponentów. Jak się okazało w ochronie bombsite'ów brygada mantuu radziła sobie równie dobrze, bowiem po zaledwie siedmiu rozegranych rundach mogli cieszyć się już z wyrównania stanu meczu.

BIG na awans musi jeszcze poczekać

Wszystko zatem sprowadziło się do Anubisa. Po raz trzeci w tej serii pierwsza runda na pistoletach wpadła do dobytku BIG. Dzięki temu ekipa Wilczewskiego mogła ponownie zacząć budować przewagę. I zanim w ogóle przeciwnicy doszli do głosu, to przedstawiciele niemieckiej organizacji mieli już w kieszeni sześć oczek. Niestety, były to też ostatnie oczka zdobyte w pierwszej części starcia. Pozostałe pojawiły się już po stronie Heroic, które doprowadziło tym samym do remisu 6:6. Guy "NertZ" Iluz i jego sojusznicy nie mieli natomiast zamiaru się zatrzymywać i jako defensorzy dorzucali kolejne punkty. Szczególnie czwarty był bolesny dla BIG, bowiem wówczas mimo przewagi nie udało się na czas zastrzelić ostatniego rywala. To było gwoździem do trumny 26-latka i jego towarzyszy. Finalnie nie zdobyli oni żadnej rundy jako nacierający i musieli pogodzić się z porażką.


Polską transmisję z pojedynków oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024