MOUZ 2 : 0 GamerLegion
Overpass 16:14 | Ancient 13:6 | Nuke

siuhy już w fazie pucharowej IEM Katowice

Batalia pomiędzy Januszem "Snaxem" Pogorzelskim i siuhym o awans do play-offów IEM Katowice 2024 zaczęła się na Overpassie, który był wyborem GamerLegionu. I to właśnie ekipa bardziej doświadczonego rodaka zaczęła lepiej. Niemniej już w trzeciej rundzie doszło do przełamania ze strony Myszy. Szkaradek i jego banda trzymali defensywę na tyle szczelnie, że przed zmianą stron GL zgromadziło zaledwie trzy punkty. Zadatek ze strony MOUZ był zatem potężny i można było spodziewać się szybkiego zakończenia mapy. Niemniej Snax i jego kamraci mieli inne plany na dalszą część potyczki. Tym razem to oni nie dawali pola do manewru nacierającemu siuhemu i jego kolegom. Co ciekawe, GamerLegion nawet zapisał punkt mapowy, lecz w ostatniej rundzie Dorian "xertioN" Berman ugrał clutcha dającego dogrywkę. I jak się okazało, było to kluczowe do ostatecznego rezultatu bitwy, bowiem formacja młodszego z prowadzących lepiej poradziła sobie w doliczonym czasie.

Po przerwie przenieśliśmy się na Ancienta. Biorąc pod uwagę to, co działo się na pierwszej mapie, mogliśmy spodziewać się wyrównanej batalii również i na drugiej planszy. I faktycznie, przez pierwszą połowę obie ekipy wymieniały się ciosami, co doprowadziło do wyniku 6:6. Mało kto zatem mógł przewidzieć w tamtym momencie, co stanie się w dalszej części. MOUZ bowiem pewnie wkroczyło do obrony, notując punkt za punktem. Finalnie wyszło na to, że GL nie było w stanie ani razu skutecznie przełamać szeregów wroga. W efekcie siuhy i jego kompania zakończyli mecz 13:6, wywalczając sobie awans do play-offów IEM Katowice. Snax natomiast na ewentualny bilet do Spodka będzie musiał jeszcze poczekać.


Polską transmisję z pojedynków oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024