Heroic 0 : 2 G2 Esports
Vertigo 9:13 | Nuke 8:13 | Ancient

G2 pod dowództwem TaZa meldują się w play-offach IEM Katowice!

Początek pierwszej mapy decydującego starcia o ostatnią przepustkę do fazy pucharowej IEM Katowice wcale nie należał do najłatwiejszych dla G2. Gracze TaZa weszli w Vertigo dość powoli, przegrywając aż cztery pierwsze rundy. Wtedy jednak nadszedł przełom, bowiem Samuraje zdobyły pierwsze oczko. Nie była to natomiast jedyna ich zdobycz w tamtym czasie. Kontynuowali oni skuteczną grę, zgarniając łącznie sześć punktów z rzędu. Na koniec pierwszej połowy jednak Heroic zdołało się jeszcze delikatnie odgryźć, doprowadzając do remisu. Po zmianie stron jednak zawodnicy Wojtasa nie brali już jeńców. Co prawda przegrali pistoletówkę, ale błyskawicznie wrócili na właściwe tory i pewnie kroczyli po zwycięstwo. Te nadeszło w rundzie numer 22.

Po przerwie obie formacje przeniosły się na wybór G2 – Nuke'a. I tutaj, podobnie jak na pierwszej mapie, G2 wystartowało bardzo powoli. Pierwsze pięć rund bowiem wpadło do dobytku Heroicznych. Samuraje jednak doznały oświecenia i niespodziewanie wygrały wszystkie pozostałe siedem wymian, dzięki czemu do obrony przechodziły z delikatną przewagą. Przewagą, która momentalnie prysła, gdyż Guy "NertZ" Iluz i jego kompani znowu okazali się lepsi podczas strzelania z pistoletów. W efekcie początek drugiej części starcia był bardzo zacięty, aż do wyniku 8:8. Od wtedy bowiem podopieczni legendarnego członka Złotej Piątki byli już nieomylni, ukracając wszelkie zapędy oponentów. Ostatecznie pojedynek zakończył się 13:8, dzięki czemu G2 mogło cieszyć się awansem do play-offów IEM Katowice. Heroic natomiast musiało przełknąć gorycz porażki, odpadając z turnieju.


Play-offy IEM Katowice 2024 rozpoczynają się w najbliższy piątek. Polską transmisję z pojedynków oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024