Jankos i spółka w cięższej sytuacji od drużyny Fresskowego

W pierwszym meczu dolnej drabinki fazy play-off Jankos i jego Team Heretics podejmą SK Gaming. Obie ekipy podczas trzech tygodni fazy zasadniczej pokazały kilka swoich mocnych stron, ale również kilka widocznych słabości. Niestety, te drugie zdecydowanie mocniej wybrzmiały w przypadku drużyny polskiego dżunglera. Dobry środek splitu w wykonaniu Heretyków pozwolił im zagwarantować sobie dość bezpieczny awans do kolejnego etapu. Ostatni tydzień okazał się jednak kompletną katastrofą, podobnie jak pierwsza seria BO3 przeciwko Teamowi BDS. Aczkolwiek SK, które weszło w sezon bardzo pewnym krokiem, również zwolniło tempa w minionych dwóch kolejkach. W pojedynku z Teamem Vitality formacji Yasina "Nisqy'ego" Dinçera także nie udało się znaleźć dla siebie ani jednego punktu. Być może jest to najlepszy moment, aby Jankos i spółka mogli wykorzystać zadyszkę rywala i zawalczyć o pozostanie w grze jeszcze chwilę dłużej?

Fresskowy wraz z MAD Lions KOI zmierzy się zaś z GIANTX. W tym przypadku zespół polskiego midlanera zdaje się być znacznie lepiej sytuowany. Pomimo bolesnej porażki z Fnatic w minionym tygodniu Lwy pokazały pazury i udowodniły, że nawet w trudnych sytuacjach potrafią napsuć krwi wymagającym oponentom. Ekipa Andreia "Odoamne" Pascu nie powinna zaś stanowić takiego wyzwania, jakie stanowili Czarno-Pomarańczowi. Choć oczywiście GX również lekceważyć nie można, co mogliśmy zobaczyć między innymi w pierwszej odsłonie serii z G2 Esports oraz kilku grach fazy zasadniczej. Przewoźnik i spółka ze swoją naturalną synergią i mnóstwem hiszpańskiej energii wchodzą natomiast do tego starcia jako faworyci i mają spore szanse na utrzymanie się w walce o najwyższą stawkę.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

10 lutego
17:00 Team Heretics vs SK Gaming BO3
20:00 GIANTX vs MAD Lions KOI BO3

Jankos rozpocznie swoje zmagania już o godzinie 17, Fresskowy natomiast wystąpi w serii numer dwa, która wystartuje w okolicach godziny 20. Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024