ESCA ze słabym składem i miernymi wynikami

Team ESCA Gaming wszedł w wiosenny split Ultraligi z bardzo słabym na papierze składem. Ta piątka graczy mogłaby grać w drugiej dywizji Ultraligi, ale nie w głównej. Pokazują to też wyniki. ESCA podczas pierwszej kolejki pozytywnie zaskoczyła, pokonując GRP Esports. Natomiast na tym kończy się lista pozytywów, gdyż w kolejnych starciach ESCA za każdym razem była miażdżona przez swoich rywali. Najbardziej absurdalny był mecz z Iron Wolves, podczas którego mimo fatalnej postawy dwójki przeciwników, formacja i tak zaliczyła porażkę.

Tonący brzytwy się chwyta

Teraz, na sześć spotkań przed końcem fazy zasadniczej, Team ESCA Gaming zdecydował się na zmianę. Dotyczy ona pozycji wspierającego, na której dotąd występował Aleks "UFO" Dudziak. 21-letni Polak nie zanotował dobrego debiutu w Ultralidze. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że w jedynym wygranym przez ESCĘ meczu został zastąpiony przez Jakuba "kubYDa" Grobelnego. Nowym wspierającym został ogłoszony Mohammed "Don Ponk" Kramdi. Szwed wcześniej reprezentował barwy Method2Madness oraz Europe Saviors Club w drugiej dywizji Ultraligi i zasłynął tam z dobrej gry Vel'Kozem.

Tak prezentuje się aktualnie skład Teamu ESCA Gaming:

Team ESCA Gaming, ESCA logo Adrian "DesoLinee" Kaube
Bartosz "Mazi" Mazur
Kamil "buffi" Zabiegaj
Szymon "GGiler" Trocka
Mohammed "Don Ponk" Kramdi

Team ESCA Gaming planowo zagra z GRP Esports dziś o godzinie 20:00. A chwilę wcześniej odbędzie się mecz tygodnia pomiędzy Orbit Anonymo i Zero Tenacity. Transmisję ze spotkań Samsung Galaxy Ultraliga 2024 Spring możecie zobaczyć na kanałach Polsat Games na YouTube oraz na Twitch. Relację z całego turnieju możecie zaś śledzić, klikając w ten baner:

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa