Monte Monte 9 : 13
(Ancient)
ECSTATIC ECSTATIC

Ale od początku, czyli od wygranej przez Monte pistoletówki. Ta dała drużynie naszego rodaka kopa odpowiedniego, by szybko zacząć budować przewagę. I też tę przewagę kRaSnaL i spółka budować zaczęli, korzystając z ekonomicznych problemów ECSTATIC. W pewnym momencie podopieczni ukraińskiej organizacji mogli pochwalić się nawet wynikiem 7:2, który był świetnym prognostykiem przed drugą połową. Niemniej jeszcze przed przerwą rywale zdobyli się na ostatni zryw, który pozwolił im zmniejszyć stratę. Ostatecznie więc tuż przed zmianą stron oba składy dzieliły trzy oczka. Nadal jednak to Monte było w korzystniejszej sytuacji.

Korzystniejszej teoretycznie, bo w praktyce trzeba było jeszcze zrobić z tego użytek. Natomiast Mozek i jego kompani jakby wytracili cały impet. Albo po prostu nie potrafili grać w obronie. Niezależnie od powodów, skutki były opłakane. Z upływem minut ECSTATIC coraz bardziej zbliżało się do Monte i już w 16. rundzie doprowadziło do remisu. W tamtym momencie gracze ukraińskiej organizacji próbowali jeszcze wrócić na właściwe tory, ale na próbach się skończyło. Rywale byli zbyt rozpędzeni, by się zatrzymać i parli nadal. Zatrzymali się dopiero, gdy tablica wyników wskazała 13:9. ECSTATIC było zatem górą, Monte zaś może sobie pluć w brodę, bo po pierwszej połowie było w, jak się wydawało, idealnej dla siebie sytuacji.


Polską transmisję oglądać można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego Regional Major Ranking B zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

PGL CS2 RMR Europe B