Spirit z upragnionym awansem na Majora

Z dawna wyczekiwany awans przypieczętował Team Spirit. Mistrzowie Intel Extreme Masters Katowice 2024 mogli dokonać tego już wczoraj. Wtedy jednak lepsze okazało się dowodzone przez Kamila "siuhego" Szkaradka MOUZ. Dziś jednak wątpliwości już nie było. Popularne Smoki bez większych problemów poradziły sobie z Heroic, triumfując 13:8 na Anubisie i 13:11 na Nuke'u. Przede wszystkim ponownie wysoki poziom zaprezentowała największa gwiazda Spirit, Danil "donk" Kryshkovets. 17-letni Rosjanin w ostatnich spotkaniach nieco przygasł, ale teraz znowu był najskuteczniejszym zawodnikiem na serwerze, notując w sumie 42 eliminacje. Drugi najlepszy pod tym względem Myroslav "zont1x" Plakhotia zdobył o dziewięć fragów mniej.

Na Majora powraca również Apeks. Przypomnijmy, że podopieczni norweskiej organizacji, wtedy jeszcze pod wodzą Jakuba "kubena" Gurczyńskiego, zaskoczyli podczas BLAST.tv Paris Major 2023. Wówczas udało im się wszak dotrzeć do półfinału! Teraz nikt już takiego sukcesu się nie spodziewa, tym bardziej że w formacji nie ma polskiego trenera, który obecnie odpowiada za wyniki ENCE. Jego byli podopieczni jednak swój cel osiągnęli i pojadą do Kopenhagi. A to dzięki wygranej z ECSTATIC. A skoro o kubenie mowa, to warto wspomnieć, że i on mógł mieć dziś powody do świętowania. Ale nie miał, bo jego obecna formacja bez większego oporu uległa Teamowi Vitality. W efekcie to obecnie panujący mistrzowie świata mogą już szukać hotelu w Kopenhadze.

Na ten moment pewne miejsca na PGL Major Copenhagen 2024 są takie ekipy:

AMKAL Esports ApeksApeks Cloud9 Eternal Fire
FaZe Clan G2 Esports MOUZ Movistar KOI
Natus Vincere SAW Virtus.pro Team Spirit
Team Vitality

PGL Major Copenhagen 2024 odbędzie się między 17 a 31 marca w stolicy Danii, Kopenhadze. Łączna pula nagród wyniesie 1,25 miliona dolarów. Triumfatorzy zgarną nie tylko czek o wartości 500 tysięcy dolarów, ale także otrzymają zaproszenie na BLAST Premier World Final 2024.

PGL CS2 RMR Europe B