Pięć pierwszych gier na mistrzostwach świata

Dzięki temu wiemy, że podczas Esports World Cup oglądać będziemy zarówno legendarne produkcje, jak i tytuły o wiele nowsze. To pierwsze grono reprezentować będą przede wszystkim StarCraft oraz Counter-Strike, czyli dwaj nestorzy esportowej branży. Ale na tym oczywiście nie koniec, bo poza wspomnianą dwójką na mistrzostwach świata obecna będzie też Dota 2. To druga najpopularniejsza obok League of Legends MOBA na świecie, której pule nagród rokrocznie biją rekordy. Z kolei świat mobilnego gamingu reprezentować będą Mobile Legends: Bang Bang oraz Honor of Kings. Co jednak istotne, to dopiero początek, bo z czasem organizatorzy mają ujawnić kolejne produkcje.

Dzięki połączeniu znanych gier z PC oraz największych esportowych tytułów na świecie Esports World Cup uwzględni przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość esportu. StarCraft II, Dota 2, Counter-Strike 2, Mobile Legends: Bang Bang i Honor of Kings to dla Esports World Cup wyjątkowe produkcje. Od gier, które od podstaw zdefiniowały całą branżę, po najlepsze tytuły mobilne, które pokochała nowa fala graczy, budujemy mistrzostwa świata, by połączyć i rozwijać kluby, graczy, fanów oraz całą esportową społeczność – przyznał w oficjalnym komunikacie Ralf Reichert. Niemiec przez ponad 20 lat pracował w ESL, a potem w ESL FACEIT Group, gdzie zajmował stanowisko prezesa. Z kolei w Esports World Cup Foundation pełni on funkcję dyrektora generalnego.

Lista ujawnionych gier Esports World Cup:

  • Counter-Strike 2
  • Dota 2
  • Honor of Kings
  • Mobile Legends: Bang Bang
  • StarCraft II

EWC ma odbyć się latem 2024 w Rijadzie, czyli stolicy Arabii Saudyjskiej. Całość ma być częścią saudyjskiej Narodowej Strategii Gamingu i Esportu. Jej celem jest, by do 2030 roku zwiększyć udziału sektora w krajowym produkcie brutto do ponad 50 miliardów riali saudyjskich. Ponadto założeniem jest stworzenie 39 tysięcy nowych miejsc pracy. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.