Pewniki i niewiadome

Zacznijmy od tego, co na chwilę obecną wiemy. Swoich miejsc na koniec tego etapu zmagań mogą być pewne trzy formacje – Orbit Anonymo, Zero Tenacity oraz Team ESCA Gaming. OAE oraz Z10 zajmą kolejno pierwszą i drugą lokatę, dzięki czemu nie tylko zobaczymy obie te formacje w play-offach, ale też zaczną je one od górnej drabinki. ESCA natomiast z zaledwie jedną wygraną na koncie zamknie tabelę tej edycji Ultraligi, nawet jeśli uda jej się wygrać oba nadchodzące starcia.

Trzy drużyny mamy z głowy, pozostałe pięć będzie za to walczyło, by swojej głowy w nadchodzącej kolejce nie stracić. Każda z nich ma jeszcze szanse zameldować się w fazie pucharowej, ale szanse szansom nierówne. W najlepszej sytuacji z tej piątki jest Back2TheGame, które aktualnie może pochwalić się bilansem 6-6. Na przeciwnym biegunie jest GRP Esports, które ma zaledwie cztery wygrane i nie tylko musi wygrać oba nadchodzące starcia, ale też liczyć na odpowiednie wyniki w pozostałych spotkaniach. Największy "młyn" rozegra się pomiędzy devils.one, Forsaken oraz Iron Wolves. Trzy drużyny z taką samą liczbą zwycięstw walczące o – w zasadzie jedno, biorąc pod uwagę przewagę B2TG – miejsce w play-offach będą najbardziej przykuwać oko podczas finalnego tygodnia wiosennego splitu.

Co nas dziś czeka?

Już w pierwszym dzisiejszym meczu jedna z ekip z tego tercetu stanie do walki z... no właśnie, B2TG. Jeśli Wilki zatriumfują, mogą jeszcze namieszać w klasyfikacji bardziej, niż moglibyśmy tego oczekiwać. W kolejnym meczu ESCA spróbuje zachować resztki honoru w pojedynku z Forsaken, które z kolei stanie przed dobrą szansą, aby zwiększyć swoje szanse na play-offy. Zwłaszcza patrząc na rywali nie tylko IW, ale też – a może przede wszystkim – devils.one.

Rywalem Diabłów będzie bowiem Orbit Anonymo, które aktualnie zajmuje szczyt tabeli i na pewno się z nim nie pożegna. W teorii nie ma już więc nic do ugrania... poza perfekcyjnym splitem, a tego w historii UL nie udało się jeszcze żadnej formacji. Zanim jednak na serwerze zjawią się gracze OAE i DV1, o życie zawalczy GRP Esports. Ekipa Bartłomieja "Dancera" Krakowskiego też nie będzie miała łatwego zadania, bo naprzeciw niej stanie Z10, czyli wicelider zmagań, który jak dotąd musiał uznać wyższość wyłącznie Anonimowych. Czy to zespół Franciszka "HARPOONA" Gryszkiewicza na dobre przekreśli szanse GRP na play-offy?

Na kłopoty foldy sheet

Jeśli planujecie śledzić (miejmy nadzieję) zażartą walkę o play-offy tej edycji UL, ale nie wiecie dokładnie, co musi się stać, aby dana formacja zapewniła sobie miejsce w top 4 lub na dobre się z nim pożegnała, z pomocą przychodzi foldy sheet. A dokładnie z pomocą przychodzi użytkownik Barosm, który ów foldy sheet przygotował. Arkusz oraz wytłumaczenie jego kolorystyki możecie znaleźć pod tym adresem.

Harmonogram dzisiejszych meczów Samsung Galaxy Ultraligi:

27 lutego
18:00 Back2TheGame vs Iron Wolves BO1
19:00 Team ESCA Gaming vs Forsaken BO1
20:00 Zero Tenacity vs GRP Esports BO1
21:00 devils.one vs Orbit Anonymo BO1

Wszystkie mecze Ultraligi możecie obejrzeć z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz na YouTube. Po więcej informacji dotyczących między innymi transmisji, ale też składów drużyn, harmonogramu i wyników oraz klasyfikacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa