Back2TheGame z awansem do play-offów Ultraligi

Zanim przejdziemy do tego, co wydarzyło się między Anonymo a devils.one, zacznijmy od początku. Pierwsza gra była pokazem siły Back2TheGame. Już na samym starcie Jarosław "Kozi" Marchewka miażdżył Pawła "HeSSZero" Karwota na górnej alei. A na pozostałych liniach B2TG w starciu z Iron Wolves również czuło się pewnie. Z drugiej strony Wilki z każdą minutą oddawały przeciwnikom coraz więcej przestrzeni. Ponadto w kluczowych momentach Michał "ShazQ" Szymiczek świetnie inicjował walki i udało mu się ukraść jednego smoka. To wszystko złożyło się na to, że jego formacja zapewniła sobie awans do play-offów. W drugim spotkaniu Ultraligi Team ESCA Gaming zdecydował się na podkręconą kompozycję przeciwko Forsaken. Zobaczyliśmy Alistara na górnej alei, który z pomocą dżunglera radził sobie całkiem nieźle. Natomiast później w drużynowych potyczkach dzielił i rządził wittman, który Senną skończył ze statystykami 12/0/10, a do tego zgarnął pentakilla:

Sensacja! Anonymo nie zrobi perfekcyjnego splitu

W kolejnych dwóch spotkaniach słabsze ekipy narobiły niemałych problemów faworytom. GRP Esports na początku trzeciej odsłony wtorkowego wieczoru znalazło kilka zabójstw na dolnej alei, a później raz po raz wyłapywało Franciszka "HARPOONA" Gryszkiewicza. Jednak nie oznaczało to przewagi GRP w zdobytych sztukach złota, gdyż gracze Zero Tenacity radzili sobie lepiej na solowych liniach. Natomiast gdy przyszedł czas walk drużynowych, szybko zobaczyliśmy różnicę klas między obiema drużynami. Z10 już bez problemów poszło po triumf. Inaczej wyglądał mecz devils.one z Anonymo, ponieważ Diabły to spotkanie wygrały. Na dodatek nie było to zwycięstwo po chaotycznej batalii. DV1 od samego początku dominowało na Summoner's Rifcie za sprawą Krystiana "Krysi" Dobrzańskiego, znakomicie grającego Lee Sinem. Z kolei w walkach drużynowych devils.one raz po raz stompowało rywali, niszcząc marzenia OAE o perfekcyjnym splicie.

Tak prezentują się wyniki trzynastego dnia fazy zasadniczej Ultraliga 2024 Spring:

27 lutego
18:00 Back2TheGame 1:0 Iron Wolves BO1
19:00 Team ESCA Gaming 0:1 Forsaken BO1
20:00 Zero Tenacity 1:0 GRP Esports BO1
21:00 devils.one 1:0 Orbit Anonymo BO1

Wszystkie mecze Ultraligi możecie obejrzeć z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz na YouTube. Po więcej informacji dotyczących między innymi transmisji, ale też składów drużyn, harmonogramu i wyników oraz klasyfikacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa