Orbit Anonymo BO5
vs
12:00
Zero Tenacity

Zero Tenacity nie robi już takiego wrażenia

Przed startem sezonu zdecydowanym faworytem do mistrzostwa było Zero Tenacity. W końcu formacja sięgnęła po dwójkę byłych mistrzów EMEA Masters, którą dopełniła trójka doświadczonych w grze w topowych EMEA Regionalnych Ligach Polaków. Natomiast z biegiem czasu to Anonymo z Michałem "Roisonem" Dubielem na czele zaczęto uważać za najsilniejszą formację w Ultralidze. Chociaż nawet po dwóch wygranych OAE z Z10 w fazie zasadniczej wielu ekspertów upierało się przy tym, że Franciszek "HARPOON" Gryszkiewicz i spółka "odpalą" w play-offach. W końcu Anonymo miało tę przewagę, że w większości grało już ze sobą wcześniej w 2023 roku.

Anonymo faworytem w wielkim finale

W fazie pucharowej natomiast ekipa trenowana przez Jacka "Blodgharma" Czerwińskiego pokazała klasę. Dwie pierwsze gry serii przeciwko Zero Tenacity toczyły się prawie w całości pod dyktando OAE. Później co prawda Z10 się odegrało, doprowadzając do Silver Scrapes, ale piąta odsłona serii została zdominowana przez Anonymo. Kacper "Czypsy" Zaparucha i spółka mieli lekkie problemy na początku starcia, ale potem wygrywali każdą walkę drużynową. Teraz większość ekspertów uważa, że to Anonymo jest faworytem do zwycięstwa. Między innymi pisał o tym Kacper "Klepsydra" Gutkowski, dodając, że Z10 jest overrated. Michał "ShazQ" Szymiczek zaś powiedział nawet w wywiadzie dla nas, że jeśli Z10 dotnie, to i tak Anonymo wygra, aczkolwiek 3:1, a nie 3:0. Swoje może dodać również to, że finał odbędzie się na lanie przed liczną publiką. To może być dodatkowa presja dla zawodników, którzy wcześniej nie mieli okazji się sprawdzić w takim środowisku. Natomiast ci stanowią mniejszość, a dwóch Turków z OAE i tak zagra z domów.

Wielki finał Ultraligi Orbit Anonymo vs Zero Tenacity rozpocznie się 23 marca o godzinie 12:00 w klubie Stodoła w Warszawie. Transmisję internetową ze spotkań Samsung Galaxy Ultraliga 2024 Spring możecie zobaczyć na kanałach Polsat Games na YouTube oraz na Twitch. Relację z całego turnieju możecie zaś śledzić, klikając w ten baner:

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa