Faworyci nie dojechali na dzisiejsze mecze

Ostatni dzień wiosennej fazy zasadniczej LEC obfitował w rekordową liczbę zaskoczeń. Team Heretics, który w starciu z GIANTX bezapelacyjnie stawiany był w roli faworyta, nie pojawił się na czas na Summoner's Rifcie. Dosłownie i w przenośni, bowiem przez korki na ulicach Marcin "Jankos" Jankowski i jego świta dotarli na miejsce z opóźnieniem i za karę zostali pozbawieni jednego bana. Pozbawieni zostali także szansy na pierwsze miejsce, gdyż Giganci wzięli walkę o play-offy na poważnie i poskromili Heretyków, zgarniając trzecie zwycięstwo w tej kolejce i meldując się w fazie pucharowej.

Rogue, które również przez wielu było już skreślane, także podtrzymało swoje szanse na awans i rozprawiło się z SK Gaming. Wygrana Łotrów ulokowała w top 8 także MAD Lions KOI. Lwy chciały natomiast udowodnić, że jest to miejsce zasłużone i zmiażdzyły Fnatic. Wydawało się, że upragniony szczyt tabeli odjeżdża Czarno-Pomarańczowym sprzed nosa. Wszak G2 Esports musiałoby przegrać z Teamem Vitality, a tego nikt raczej nie przewidywał. Dewiza "spodziewaj się niespodziewanego" ponownie jednak okazała się nad wyraz trafna. Pszczoły zdominowały Samurajów i dopięły swego, dzięki czemu Kacper "Daglas" Dagiel i spółka zakończyli pierwszy etap LEC 2024 Spring na drugiej pozycji.

Dogrywka zadecydowała o ostatecznym rozstawieniu

Ostatnie z planowych spotkań miało przesądzić o liczbie dogrywek. W przypadku wygranej Karmine Corp o ósmą lokatę walczyłoby właśnie KC, RGE oraz SK. Zwycięstwo Teamu BDS oznaczałoby dla zawodników francuskiej organizacji pożegnanie z nadzieją na play-offy i ostatnie miejsce drugi split z rzędu. I to właśnie ten scenariusz się sprawdził – ekipa Adama "Adama" Maanane zatriumfowała i na dobre wyeliminowała byłą drużynę Francuza z wiosennych rozgrywek. Czekała nas więc tylko jedna dodatkowa gra, będąca powtórką drugiego meczu tego dnia.

Stawkę pojedynku było czuć od samego początku. Pomijając nierozsądne zanurkowanie w wykonaniu SK, obie ekipy grały bardzo zachowawczo i bezpiecznie. 20. minuta wybiła, a dalej nie dało się określić, która z nich jest bliżej awansu do fazy pucharowej. Do czasu, bowiem jeden krok za daleko w wykonaniu Emila "Larssona" Larssena i jego wspierającego doprowadził do katastrofy w szeregach Rogue i porażki Łotrów kilka minut później. Mimo fali niespodzianek wszystko zakończyło się zatem tak, jak split wcześniej, jeśli chodzi o zespoły z 9. i 10. miejsca.

Wyniki ostatniego dnia fazy zasadniczej LEC:

25 marca
17:00 Team Heretics 0:1 GIANTX BO1
17:45 Rogue 1:0 SK Gaming BO1
18:30 MAD Lions KOI 1:0 Fnatic BO1
19:15 G2 Esports 0:1 Team Vitality BO1
20:00 Karmine Corp 0:1 Team BDS BO1
Dogrywka Rogue 0:1 SK Gaming BO1

Tak prezentuje się tabela wyników całej fazy zasadniczej LEC 2024 Spring:

# Drużyna M W P % wygranych
  1. Fnatic 9 6 3 67%
  2. Team Vitality 9 6 3 67%
  3. G2 Esports 9 6 3 67%
  4. Team Heretics 9 6 3 67%
  5. Team BDS Team BDS 9 5 4 56%
  6. GIANTX 9 4 5 44%
  7. MAD Lions KOI 9 4 5 44%
  8. SK Gaming 10 4 6 40%
  9. Rogue 10 3 7 30%
  10. Karmine Corp 9 2 7 22%
Legenda:
 Awans do fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Transmisję z play-offów LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring