Sinmivak dołączy do swoich byłych kolegów?

Mowa tutaj o UCAM Esports. Drużyna ta podczas wiosennej kampanii w LVP Superlidze zajęła piąte miejsce na koniec fazy zasadniczej. To pozwoliło jej zakwalifikować się do play-offów rozgrywek. Tam jednak już w pierwszej rundzie pożegnała się z rywalizacją. Musiała bowiem uznać wyższość CASE Esports w stosunku 1 do 3. I choć biorąc pod uwagę m.in. ostatni rok, jest to i tak znacznie lepszy wynik, niż wtedy, to włodarze zespołu najwidoczniej mieli bardziej ambitne plany. Wygląda na to, że w przyszłym splicie w barwach tej formacji wystąpi Jakub "Sinmivak" Rucki.

A przynajmniej tak twierdzi jeden z najpopularniejszych reporterów świata League of Legends – Alejandro "anonimotum" Gomis. Dziennikarz Sheep Esports opublikował artykuł, w którym pisze, że według jego źródeł 23-letni Polak ma zająć miejsce pożegnanego niedawno toplanera – Markusa "ACD-ego" Käppa. Jeśli okaże się to prawdą, to nasz rodak wróci do rywalizacji po splicie przerwy. Pod koniec zeszłego roku bowiem był zmuszony rozstać się z Finetwork KOI z racji tego, że ówczesny projekt akademii KOI się rozpadł. Przez ten czas Sinmivaka mieliśmy okazję oglądać jedynie na mniej profesjonalnych turniejach jak chociażby Xayoo cup 2. Co ciekawe, dołączając do UCAM Rucki ponownie złączy siły z niektórymi kolegami z FNK. Wszak współpracował on tam już z Luisem "Koldo" Pérezem, João Miguelem "Bacą" Novaisem Bigasem oraz trenerem Gonçalo "Crusherem" Pinto Brandão.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie się prezentował skład UCAM Esports na LVP Superligę 2024 Summer:

Jakub "Sinmivak" Rucki
Luis "Koldo" Pérez
João Miguel "Baca" Novais Bigas
Mikhail "Kenal" Karpenko
Guilherme Jose "Obstinatus" Fernandes Morais Sousa Da Cruz
Gonçalo "Crusher" Pinto Brandão

Play-offy w lidze hiszpańskiej nadal trwają. W momencie pisania tego artykułu trwa spotkanie półfinałowe pomiędzy Guasones oraz GIANTX PRIDE. W szeregach Żartownisi występuje obecnie inny Polak – Jakub "Syzyfek" Bareła. Oglądać rozgrywki możecie na oficjalnym kanale LVP Superligi na Twitchu.